2024. április 30. kedd
Rali

Dúl a Volkswagen-Citroen háború

Két kőkemény gyorsasági alkotta az Argentin Rally csütörtök délelőtti első körét, a rövidebben a Volkswagenek, a hosszabbikon a Citroenek villogtak.

A Volkswagen kettős sikerével vette kezdetét az Argentin Rally mai versenynapja, az első csütörtöki gyorsaságin Ogier ért célba a legjobb idővel, őt csapattársa, Jari-Matti Latvala követte a második helyen. Latvala második helyének köszönhetően az összetettben is felzárkózott élen álló csapattársa mögé, a dobogó harmadik fokát a szakaszon és az összetettben egyaránt Mikko Hirvonen szerezte meg.

A folytatás azonban még bőven tartogatott izgalmakat, hiszen a nap második gyorsaságija a verseny egyben leghosszabb pályája volt a maga közel 50 kilométerével. A szakaszon némi meglepetésre a sokak által már lesajnált Mikko Hirvonen Citroenje repesztette a legjobb időt, mögötte pedig kilencszeres világbajnok csapattársa, Sebastien Loeb ért célba amivel a két Citroenes felkapaszkodott az összetettben is dobogóra. A délelőtt nagy vesztese Dani Sordó, aki a hosszú pályán bukott egy nagyot, a Citroen megviselt de tudták folytatni.

A nap második felében ugyanezen két szakasz kerül még egyszer megrendezésre, a Gy4 magyar idő szerint 19:41-kor, az 52 kilométeres napi záró gyorsasági 20:24-kor rajtol.