DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. február 11. szerda
F1

Százmillióért cserében véget ért Ecclestone pere?

A német Suddeutsche Zeitung szerint igen: a brit üzletember 100 millió dollárért egyezséget kötött az ügyészekkel, amelynek keretében a per véget ért, a vádakat pedig ejtik. Így Ecclestone a Forma-1 élén maradhat. Ha a hír igaz, Németország bírósági történetében ez a legmagasabb összeg, amelyet ilyen célból kifizettek.

Nemrég még arról jelentek meg hírek, hogy Ecclestone az őt beperlő banknak, a BayernLB-nek fizetne 20 millió fontot, hogy az visszavonja a vádakat: a bírósági ügy azért indult áprilisban, mert a 83 esztendős brit állítólag 44 millió dollárral vesztegette meg a bank dolgozóját, Gerhard Gribkowskyt, amikor a BayernLB eladta tulajdonának egyik részét a Forma-1-ben. Ecclestone-t túlságosan fárasztották a rendszeres tárgyalások, a DPA hírügynökség szerint ezért lett volna hajlandó pénztárcájába nyúlni.

 

A német újság szerint még mélyebben belenyúlt, és a felperes helyett a német igazságszolgáltatásnak fizetne. Állítólag az utolsó, pénteki tárgyalási napon közölték a tanúkkal: csak akkor jelenjenek meg újra, ha a jövőben erre értesítést kapnak. A per menetrendje kedden folytatódik, ekkor erősíthetik meg hivatalosan az egyezséget.

 



A Suddeutsche Zeitung azt is tudni véli, hogy az ügyészek eredetileg 100 millió eurót kértek volna, de Ecclestone-nak és leleményes védőinek ezt sikerült 100 millió dollárra (23,5 milliárd forint) lealkudniuk.

 

"A megegyezés azt jelentené, hogy a britet biztosan nem ítélik el, ezért a legnagyobb valószínűséggel továbbra is a Forma-1 főnöke marad" - mondta a lap újságírója. A megegyezés a legnagyobb összegű lenne Németország történelme folyamán.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: