DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. május 12. kedd
Túraautó

Mattias Ekström ralikrossz vb-futamot nyert

A Német Túraautó Bajnokság alapembere mindössze második ralikrossz-világbajnoki futamán győzelmet szerzett, éppen hazai pályán, a svédországi Höljesben.

Ekström a szezon elején döntött úgy, hogy édesapja nyomdokait követve a ralikrosszban próbálja ki magát, méghozzá úgy, hogy saját csapattal vesz részt az újonnan létrehozott világbajnokságon. A Team EKS a harmadik fordulóban, Norvégiában csatlakozott a mezőnyhöz, Ekström pedig - aki DTM-es elfoglaltságai miatt nem tud megjelenni minden helyszínen - már az ötödik versenyen megszerezte első győzelmüket.

 

Ekström sikere nem a semmiből érkezett: megnyert egyet a négy előfutamból, aztán az elődöntőben is leggyorsabbnak bizonyult. A döntőben dominánsan teljesített, 10,442 másodperces előnnyel ért célba a második helyezett Andreas Bakkerud előtt. Győzelme ellenére a bajnokságban csak a nyolcadik helyet foglalja el kevés versenye miatt.

 



"Ez életem egyik legjobb pillanata" - mondta Ekström a verseny utáni sajtókonferencián. "Nemcsak versenyzőként, hanem egy ilyen fantasztikus csapat tagjaként is. Nagyon sok munkánk volt ebben a projektben az elmúlt hónapokban, sok kétség is felmerült bennünk. Ez a győzelem az otthoni versenyünkön egy jutalom számunkra. De ez csupán az első lépés volt."

 

Mattias Ekström ezen a hétvégén már megszokott terepén teljesít, a DTM-ben, amelynek oroszországi, moszkvai futama következik. Az Audi versenyzője az összetett harmadik helyén áll két dobogóval. Nyerni idén még nem tudott, ralikrossz-győzelmét tehát érthetően szeretné a versenypályán is megismételni. Utoljára 2013-ban, a Norisringen szelte át elsőként a célvonalat, utólag azonban elvették tőle a sikert. Legutóbbi valódi első helye a 2011-es valenciai versenyig nyúlik vissza.
Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: