2024. július 27. szombat

Rali hírek

Lángi-Veres: Végre egy hibamentes verseny!

Megtörte az egri átkot Lángi Attila a március 27-29-ei, szezonnyitó versenyhétvégén. A Dynamic Rally Team pilótája komolyabb hiba nélkül teljesítette a 14 szakaszból álló futamot.

Cséplő: Eger letudva, várjuk a következőt

A LiveWire Rallye Team Peugeot 106-ot hajtó testvér és versenyzőpárosa Cséplő Balázs és Cséplő Attila, életük első Rally2-es futamán vannak túl, mely már a bajnokságban szerezett pontokért ment.

Ferjáncz-Földi: Első versenyen az élbolyban

A LiveWire Rallye Team versenyzőpárosa Ferjáncz András és Földi Niki a Mitsubishi Lancer Evo IX N4-el teljesítette az első Rally2-es versenyt, az Eger Rallye-t, egy nem is remélt eredménnyel.

Botkáék önbizalomnövelő dobogója

A szezonnyitó egri futamon az előkelő harmadik helyet szerezte meg Botka Dávid és beugró navigátora, a sokszoros magyar bajnok Tóth Imre. A versenyt a Circuit of Ireland előtti tesztnek szánták.

Lajosháziék mosolyt varázsoltak az arcokra

Sűrű hétvégi programot tervezett Lajosházi Csaba, aki múlt szombaton a VII. Örömautózáson, majd vasárnap az Eger Ralin szeretett volna részt venni. Sajnos az egri Rallye2-es előfutás nem jött létre...

Ollé-Tóth: Magasból a mélybe

Szomorúan ért véget a 2015-ös idénynyitó futam az AS Rallyesport Europe versenyzőpárosa, Ollé Sasa és Tóth Zsolt számára. Az ezüstös helytől egy elvétett kanyar miatt kellett elbúcsúzni.

Merencsics: Még gombócból is sok lett volna

Ennyi meglepetésben talán még gyerekként sem volt része Merencsics Árpádnak, mint idén, a 10. Eger Ralin. Ráadásul sajnos csak kellemetlenségek érték, amik nehézséget gördítettek a jó szereplés elé.

Sajtós-Diósi: Győzelemmel tértek vissza

Nyolc éves távollét után győzelemmel tért vissza a Rallye 2-es Bajnokságba a Sajtós Dénes - Diósi János duó. A srácok a verseny kezdetétől nagyon élvezték a száguldást...

Ezért következett be a tragikus egri baleset

Az Eger Ralin életét vesztette Szabó Attila navigátor. Az utolsó Egerbakta-Sirok gyorson még elrajtoltak, mint utolsó versenyautó, de sajnálatos módon a navigátort már hiába várta haza a családja.

Egri baleset: A HANS talán segített volna

Elkerülhető lett volna az Eger Ralin történt halálos kimenetelű baleset, ha minden autóra azonos biztonsági előírások vonatkoznak - állítja a versenyen szintén részt vett Holló Barnabás.

Kazár Miklós: Megmentettük, amit lehetett

A Magyar Rali elmúlt három esztendejének abszolút bajnoka, Kazár Miklós és navigátora, Ferencz Ramón nem volt a szerencse fia a hétvégén rendezett szezonnyitó Eger Ralin.