Idei kihagyása ellenére is nyitott Vettel Le Mans-szereplésére a Porsche
https://formula.hu/parc-ferme/37889
Sebastian Vettel 2022 végén intett búcsút az Formula-1-nek, azóta a tavaly Bajnokok Tornáját leszámítva nem indult autóversenyen. Éppen ezért keltett szenzációt, amikor néhány hete a Motorland Aragon versenypályán részt vett a Porsche endurance-világbajnoki alakulatának Le Mans-ra való felkészülési tesztjén. A teszttel a német gyártó és a négyszeres F1-es világbajnok is elégedett volt, ráadásul a dolognak további fűszert adott, hogy a legendás 24 órásra nevezett gyári Porschének sokáig ismeretlen volt a teljes felállása. Hétfőn aztán kiderült, hogy Vettel nem kapott helyet az egységben, Felipe Nasr és Nick Tandy lesz a korábban bejelentett Mathieu Jaminet két társa június közepén.
Vettel tehát idén nem debütál a Le Mans-i 24 óráson, a Porsche azonban nyitott arra, hogy a jövőben ez megtörténjen: „Egy olyan gyártónál és vállalatnál, mint a Porsche, ennek napirenden kell maradnia, ezt mondani sem kell. És Sebastiannak is. Azt hiszem, készen áll rá – ezt ő maga mondta a teszt után. Téma lesz ez, de hogy mikor és milyen formában fog összejönni, azt majd még meglátjuk. Jelenleg még semmi sem végleges” – nyilatkozta a Motorsport hasábjain a márka LMDh-igazgatója, Urs Kuratle, aki arra a kérdésre, hogy idén már nem került a csapatba Vettel, úgy válaszolt, hogy „nem állt elő a helyzet”.

IndyCar: St. Pete pole-királya megállíthatatlan
https://formula.hu/parc-ferme/21369
Will Power pályafutása 55. rajtelsőségét szerezte az IndyCar szezonnyitójának otthont adó St. Petersburgben, eredménye azért is egyedülálló, mert tíz évben belül ez volt a nyolcadik a floridai város utcáin. Előnye mégis elenyésző, hiszen ideje 0,0976 másodperccel volt jobb csapattársáénál, Josef Newgardenél.
Felix Rosenqvist debütálására készülve Robert Wickens tavalyi produkcióját idézte, hiszen kapásból legyűrte ganassis csapattársát, Scott Dixont, és a harmadik helyről kezdheti a versenyt. A Fast 6-be két Andretti-pilóta, Ryan Hunter-Reay és Alexander Rossi került még be mellettük.
Az F1-től tavaly búcsúzó, és az IndyCarban menedéket találó Marcus Ericsson a 18. helyről kezdi majd első futamát a sorozatban.
Az időmérő edzés végeredménye:

Formula-E: Első Vandoorne-pole az esős Hong Kong-i időmérőn
https://formula.hu/parc-ferme/21368
A McLaren ex-F1-es pilótája csapata, a HWA és saját első pole-pozícióját kaparintotta meg - de a Mercedesnek jövőre helyet készítő gárda másik pilótája sem panaszkodhatott, Gary Paffett negyedik helyről várhatja a rajtot. Közéjük Oliver Rowland (Nissan), valamint Andr Lotterer (Techeetah) ékelődött be, a legjobb hatost a mexikói győztes Lucas di Grassi (Audi Abt) és Edoardo Mortara (Venturi) egészítette ki.
Az olasz egyébként harmadik helyre lőtte be autóját, ám időbüntetést kapott piros zászló alatti gyorshajtásért. A kényszerszünetet a címvédő Jean-Eric Vergne (Techeetah) okozta, aki ugyan bejutott a top 6-ba, ám elvették legjobb körét az incdens miatt, így csak a 18. pozícióból kezdheti meg a Hong Kong ePrix-t.
A listavezetők számára nem jött össze a kvalifikáció: az éllovas Jerome d'Ambrosio csapattársával, Pascal Wehrleinnal (Mahindra) utolsó pár, előre fusst lesz kénytelen játszani a mezőny végéről, de Antonio Felix da Costa (Andretti BMW) legjobbja is csak a 20. helyre volt elég.
Az időmérő edzés végeredménye:
| 1 | 5 |
|
|
1'11.580 | |||
| 2 | 22 |
|
|
1'11.903 | 0.323 | ||
| 3 | 36 |
|
|
1'12.868 | 1.288 | ||
| 4 | 17 |
|
|
1'13.033 | 1.453 | ||
| 5 | 11 |
|