2024. május 8. szerda
Motor

Rea behúzta az elsőt, Tóthék a 18. és 19. helyen

Nagyon magabiztos teljesítménnyel Jonathan Rea rajt-cél győzelmet aratott az első thai futamon Buriramban. A második helyet Leon Haslam szerezte meg, mögötte Tom Sykes ért célba. A BMW Racing Team Tóth párosa, Tóth Imre és Ireneusz Sikora a 18. és 19. helyen fejezték be a futamot.

Magyar idő szerint reggel 7 órakor rajtolt a Superbike mezőnye Thaiföldön. Az első sorból Jonathan Rea, Leon Haslam és Alex Lowes indulhattak. A második sort Tom Sykes, Jordi Torres és Chaz Davies alkották. Tóth Imre és Ireneusz Sikora a 24. és 25. helyet foglalták el a rajtrácson. A rajtot remekül kapta el Rea, Haslammel a nyomában. Rea megpróbált meglógni a mezőnytől, mögé pedig már csapattársa, Tom Sykes jött fel. Az első kört nem tudta befejezni a hazai Chumjai. Camier sem járt sokkal jobban, a második kör elején a pálya mellett láthattuk. A harmadik kör elején Haslam megelőzte Sykesot, Rea után eredt, aki közben már másfél másodperces előnyre tett szert.

Sykes láthatóan bajban volt, hiszen Lowes láthatóan gyorsabb volt mögötte. Az EBR bánatára Canepa is kiállásra kényszerült. Rea és Haslam külön csatát kezdtek vívni, igaz, elég távol egymástól, míg a harmadik helyre négyen is esélyesek voltak: Sykes, Lowes, Davies és Torres. A hetedik körben Lowes megszerezte a harmadik helyet, egy igen forró szituációban. Időközben van der Mark Hondája is megadta magát, a pálya tehát alaposan elbánt egyesekkel. Sikora és Imi a 19. és 21. helyen húzták ekkor a gázt. Féltávnál Davies elesett, de vissza tudott állni a 15. helyre. Lowes később szinte lemásolta Davies csúszását, ám szerencsésebbnek mondhatta magát, hiszen a 9. helyig esett vissza.

orig_1235ac4cf5d535effd921722467cfb17

Rea, Haslam, Sykes, Torres, Guintoli, Salom, Lowes, Bayliss, Baiocco és Mercado alkották a top 10-et hat körrel a leintés előtt. Rea győzelme nem igazán volt veszélyben, majd’ 5 másodperccel vezetett. Mögötte Sykes is alaposan le volt maradva, neki viszont még számolni kellett Torresszel. Kettejük között szép csata kezdett kibontakozni a dobogó alsó fokáért. Végül a „zöldek” örülhettek jobban, ugyanis mindkét versenyzőjük pezsgőzhetett. Rea, Haslam, Sykes, Torres, Guintoli, Lowes, Baiocco, Bayliss, Salom és Mercado lett az első tíz. Imi és Sikora a 18. és 19. helyen fejezték be az első futamot.