DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 28. vasárnap
15:23

Hamilton jön felfelé, megelőzte Lindbladot, hátrébb is vannak csaták, még ha nem is életbe vágóan fontosak.

Köszönjük a figyelmet, ez volt az Osztrák Nagydíj élő közvetítése, de maradjatok velünk, mert számos érdekességgel jövünk a következő órákban is!

Íme a végeredmény, micsoda verseny volt!

GEORGE RUSSELL SZERZI MEG!

De nem lesz meg, Verstappen megmentette a második helyet, a győzelmet viszont...

De fogy az idő, már csak négy tized.

Utolsó kör, 7 tized Antonelli hátránya. Már csak hat.

Verstappen menekül, 2,2-re Russelltől. de ő már nem fog támadni. Antonelli fog-e? Pillanatokon belül kiderül.

Újabb hat tized. Két körrel a vége előtt már csak egy másodperc Antonelli hátránya.

Még három kör. Antonelli már csak 1,7-re.

Fogynak a körök, az előny gyönyörűen be van osztva. Antonelli az utolsó körben amúgy meg is érkezhet másidoercen belülre Verstappennel szemben, de meglepődnék, ha ebből akár csak egy kósza támadás is lenne.

Így fordulunk a hajrára, említést érdemel Hadjar, aki nemrég Norrist is megelőzte, és már a hatodik, valamint at ezen a hétvégén kérdés nélkül ötödik erőnek számító Racing Bulls.

Antonelli verheti a fejét a falba, hogy az első kiállással nem vártak még egy kört. Ha azt a VSC alatt csinálja meg, reális esélye lenne a győzelemre. A második helyre meg nem is lehet kérdéses.

Mit veszíthetek egy újabb kiállással? – kérdezi Leclerc.

Most már semmit – feleli a mérnök.

A nyolcadik helyről áll ki a bokszba friss abroncsokért a monacói.

Russell előnye fogyogat, de 12 körrel a vége előtt még mindig 6,5, valamint 11 másodperc. Két körrel ezelőtt kapott egy másodperc körül, ennek kellene állandósulnia, hogy harc legyen a végén.

Leclerc-re Norris érkkezik, sőt az egyik Alpine mindjárt visszaveszi tőle a körét.

Hadjar megelőzi Leclerc-t. Gyalázatos teljesítmény a Ferraritól.

Időközben Stroll is feladta a versenyt, ő volt a negyedik a sorban. A csapat gyanúja szerint ERS-hiba, jelenti Mészáros kolléga a helyszínről.

Verstappen 6, Antonelli 8 körös gumielőnyben Russell-lel szemben, de ez csak akkor érhet bármit, ha a brit abroncsai totálisan elfogynak a végére. Jelenleg gyorsabbak nála, de messze nem annyival, hogy abból bármi kisüljön nekik.

Egy bója miatt jött a VSC pár másodpercre, Albon volt az elkövető.

Antonelli is kiáll, innentől már elvileg mindenki be tudja fejezni a versenyt ezen a szetten. Hamilton pedig támadja Leclerc-t az ötödik helyért. És meg is van.

A holland hátránya 11 másodperc, a gumielőny pedig hat kör.

Illetve most már csak Antonelli, hiszen Verstappen is letudta a másodikat.

A pillanatnyi állás 50 körhöz közeledve. Még Verstappen és Antonelli tartozik kerékcserével.

Verstappen és Antonelli nem követték Russellt egyelőre.

Antonelli tovább közeledik Verstappenre, öt másodpercen belül van, viszont most Russellé a nagyobb tempó a csere után. Sokkal nagyobb.

Újabb cserék: Piastri másodszor, Hamilton harmadszor. Verstappen pedig nyomás alatt tartja Russellt. Aki kiáll a bokszba!

Hamarosan jön a csata a győzelemért. Russell és Verstappen még nem csatáztak futam elsőségéért, de most ez is eljött kettejük színes történetében.

Így állunk a 40. körben, Leclerc-en kívül mindenkinek kell még jönnie:

Hamilton most Piastrira vadászik. De az jó kérdés persze, hogy a 13 körös eleve használt lágyak meddig bírják. Még bírják.

Piastri megelőzi Leclerc-t, és lesipuskásként Hamilton is beugrik! Már csak a hatodik a monacói a második helyről rajtolva. Csatáznak még egy kicsit Hamiltonnal, aztán irány a boksz.

Na most kicsit elkezd nőni a különbség, Antonelli valamivel nagyobb tempóban érkezik. De főleg Russellre, aki egészen lassú...

Antonelli csak tizedeket közeledik körönként. Miközben másodperceket adott el körönként a használt abroncsokon.

– Lehűlt már az autó?
– Versenymód.

Ezek szerint Hamilton visszakapcsolhat a melegedési problémák után.

Olybá tűnik, hogy Hamiltonnak visszább kell vennie a hőmérséklet miatt. Legalábbis egy olyan módot kell kiválasztania, ami aligha fogja gyorsítani őt.

Antonelli hátránya közel 13 másodperc Russell mögött, és Verstappentől is majd' 10-zel el van maradva. Jóval kevesebb volt ez a kiállások előtt, nem biztos, hogy annyira bölcs ötlet volt az a stratégia...

Antonelli megelőzi Leclerc-t, Hamilton pedig Hadjart! De utóbbi egyáltalán nem olyan könnyű, ám a francia végül kénytelen megadni magát a gumielőnynek.

Antonelli most ismét Leclerc-re vadászik, nagyon jó lenne mielőbb letudnia az előzést, különben újabb hátrány éri majd...

Így állunk a 29. körben:

Hamilton most hetedik a lágyakon Hadjar mögött. Nagyon furcsa húzás volt ez, izgatottan várhatjuk a nyilatkozatokat.

Hamilton a VSC alatt másodszor is kiáll! Lágyat tesz fel, hát ez nagyon érdekes, ebből három kiállás lesz.

Nagyon rossz helyen, ezzel jön a VSC, Antonelli pedig kiállt. Sokat spórolhatott volna, ha csak egyetlen kört vár még...

Sainz autója megáll a pályán!

Antonelli nagyon lassú, a Williamsek tempóját autózza, ezt sokáig nem lehet így húzni.

Verstappen megint előz, Hamilton megint visszaveszi, de aztán újra megcsinálja a holland, és most elöl marad!

Így aztán ki is jön a brit, Antonellivel még várnak, hátha jön egy szerencsés fordulat – vagy ha nem, legalább jelentős gumielőnyben lesznek.

Hamiltont nem vizsgálják tovább.

Norrisnak azt javasolták, hogy kint maradnak és a tiszta levegőben tudják növelni a tempót... Amire ő azt felelte, hogy ő nem tudja...

Russellt is hívják, hat másodperccel volt Antonelli előtt. Sőt, jön Piastri is, lassan mindenki letudja a cserét.

Hamilton mögé jön vissza, ő is keményeket kapott.

Verstappen jön a bokszba, ez aligha egy kiállás lesz a részéről...

A másik Racing Bullst is megette a hétszeres bajnok, és most kap egy kis tiszta levegőt.

Russell arról beszél, hogy minden előzetes jelzéssel ellentétben az egy kiállás is elképzelhető.

Hamilton és Verstappen esetét leterelés miatt feljegyezték a sporfelügyelők. Antonelli közben másfél másodpercre a hollandtól, neki is jól jött ez a csata.

Hamilton most a kilencedik helyen, mögötte a még nem cserélő Bortoleto, ő mögötte meg Leclerc. Az első nyolcas még nem cserélt.

Hamilton a 12. kör végén jött a bokszba, vajon ezzel ugrasztottak-e bárkit? Leclerc jön utána, az élmezőny többi tagja viszont nem!

Verstappen büntetést kér régi barátjára, Russell pedig amúgy köszönte szépen, és gyorsan plusz két másodperccel növelte előnyét.

Verstappen előz, és feljön a második helyre, de Hamilton visszaveszi! Aztán mindketten elfékezik, Verstappen a pályán kívül közlekedik, szenzációs csata!

Russell figyelmét arra hívják fel, hogy a Verstappen-Hamilton csata korán indíthatja a kiállások sorát. Jelenleg a 11. körben járunk.

Örömmel jelentjük, tűz ide vagy oda, Lawson még mindig a kilencedik Hadjar és Lindblad között.

Az ötödik helyezett Leclerc-t szép komótosan, egy-másfél másodpercenként követi Piastri, Norris és Hadjar.

Közben Verstappen közelít Hamiltonra. Hát mi van itt ma?

Most viszont megvan, egészen váratlan helyen kapja el a Ferrarit és mehet Verstappen után!

A hetedik körben járunk, Antonelli a negyedik helyért támadja Leclerc-t, a monacói azonban nem adja könnyen magát!

Botrányos versenye van a Cadillacnek, ma sikerült az Astont is alulmúlni.

Ez elképesztő: Perez "rengeteg füstről" számol be. És kiáll ő is!

Lawson állítása szerint még mindig tűz van. De azért még mindig nyomja.

De az új-zélandi azért csatázik. Talán nem akkora az a tűz?

Lawson autója is ég! Legalábbis a versenyző elmondása szerint!

Bottas autóját a bokszban oltani kell, megvan az első kieső.

Így állunk két kör után:

Antonelli az első bő egy körben háromszor hagyta el a pályát! Az olaszt Verstappen is megelőzte, aztán a holland átmegy Leclerc-en is! Remek csaták az első körökben!

Russell marad az élen, Hamilton nagy csatában előzte meg Leclerc-t, Antonelli nem tudott beleszólni ebbe, Verstappen maradt ötödik, aztán jönnek a McLarenek, a Racing Bullsok és közte Hadjar.

ÉS ELKEZDŐDÖTT!

Elindult a felvezető kör, már nem kell sokat várni, hogy elrajtoljon az Osztrák Nagydíj.

Bortoleto és Sainz lágyon a 12. és a 17. helyről, mindenki más közepesen.

Az élmenők közül a két Red Bull egy keményet és két közepeset, a többiek két keményet és egy közepeset spóroltak meg. Használt lágy mindenkinél van bőséggel.

A Pirelli szerint két- és három kiállásos stratégia is elképzelhető, de a forgalom miatt könnyen lehet, hogy a kettő lehet a népszerűbb. Persze egy safety car mindent boríthat.

Helyszíni információk szerint a McLaren meg tudta javítani Norris rakoncátlan fékpedálját. Apró öröm az időmérőn váratlanul gyengén teljesítő wokingiak számára.

A verseny rövidesen rajtol, az élről a tegnap a pole-t drámai körülmények között megkezdő George Russell indul, majd következnek a Ferrarik, a peches Kimi Antonelli és a balesetező Verstappen.

Árnyékos helyet és működő klímát kívánok mindenkinek, elérkezett az Osztrák Nagydíj!