Elindult a felvezető kör, már nem kell sokat várni, hogy elrajtoljon az Osztrák Nagydíj.
Köszönjük a figyelmet, ez volt az Osztrák Nagydíj élő közvetítése, de maradjatok velünk, mert számos érdekességgel jövünk a következő órákban is!
Íme a végeredmény, micsoda verseny volt!
GEORGE RUSSELL SZERZI MEG!
De nem lesz meg, Verstappen megmentette a második helyet, a győzelmet viszont...
De fogy az idő, már csak négy tized.
Utolsó kör, 7 tized Antonelli hátránya. Már csak hat.
Verstappen menekül, 2,2-re Russelltől. de ő már nem fog támadni. Antonelli fog-e? Pillanatokon belül kiderül.
Újabb hat tized. Két körrel a vége előtt már csak egy másodperc Antonelli hátránya.
Még három kör. Antonelli már csak 1,7-re.
Fogynak a körök, az előny gyönyörűen be van osztva. Antonelli az utolsó körben amúgy meg is érkezhet másidoercen belülre Verstappennel szemben, de meglepődnék, ha ebből akár csak egy kósza támadás is lenne.
Így fordulunk a hajrára, említést érdemel Hadjar, aki nemrég Norrist is megelőzte, és már a hatodik, valamint at ezen a hétvégén kérdés nélkül ötödik erőnek számító Racing Bulls.
Antonelli verheti a fejét a falba, hogy az első kiállással nem vártak még egy kört. Ha azt a VSC alatt csinálja meg, reális esélye lenne a győzelemre. A második helyre meg nem is lehet kérdéses.
Mit veszíthetek egy újabb kiállással? – kérdezi Leclerc.
Most már semmit – feleli a mérnök.
A nyolcadik helyről áll ki a bokszba friss abroncsokért a monacói.
Russell előnye fogyogat, de 12 körrel a vége előtt még mindig 6,5, valamint 11 másodperc. Két körrel ezelőtt kapott egy másodperc körül, ennek kellene állandósulnia, hogy harc legyen a végén.
Leclerc-re Norris érkkezik, sőt az egyik Alpine mindjárt visszaveszi tőle a körét.
Hadjar megelőzi Leclerc-t. Gyalázatos teljesítmény a Ferraritól.
Időközben Stroll is feladta a versenyt, ő volt a negyedik a sorban. A csapat gyanúja szerint ERS-hiba, jelenti Mészáros kolléga a helyszínről.
Verstappen 6, Antonelli 8 körös gumielőnyben Russell-lel szemben, de ez csak akkor érhet bármit, ha a brit abroncsai totálisan elfogynak a végére. Jelenleg gyorsabbak nála, de messze nem annyival, hogy abból bármi kisüljön nekik.
Egy bója miatt jött a VSC pár másodpercre, Albon volt az elkövető.
Antonelli is kiáll, innentől már elvileg mindenki be tudja fejezni a versenyt ezen a szetten. Hamilton pedig támadja Leclerc-t az ötödik helyért. És meg is van.
A holland hátránya 11 másodperc, a gumielőny pedig hat kör.
Illetve most már csak Antonelli, hiszen Verstappen is letudta a másodikat.
A pillanatnyi állás 50 körhöz közeledve. Még Verstappen és Antonelli tartozik kerékcserével.
Verstappen és Antonelli nem követték Russellt egyelőre.
Antonelli tovább közeledik Verstappenre, öt másodpercen belül van, viszont most Russellé a nagyobb tempó a csere után. Sokkal nagyobb.
Újabb cserék: Piastri másodszor, Hamilton harmadszor. Verstappen pedig nyomás alatt tartja Russellt. Aki kiáll a bokszba!
Hamarosan jön a csata a győzelemért. Russell és Verstappen még nem csatáztak futam elsőségéért, de most ez is eljött kettejük színes történetében.
Így állunk a 40. körben, Leclerc-en kívül mindenkinek kell még jönnie:
Hamilton most Piastrira vadászik. De az jó kérdés persze, hogy a 13 körös eleve használt lágyak meddig bírják. Még bírják.
Piastri megelőzi Leclerc-t, és lesipuskásként Hamilton is beugrik! Már csak a hatodik a monacói a második helyről rajtolva. Csatáznak még egy kicsit Hamiltonnal, aztán irány a boksz.
Na most kicsit elkezd nőni a különbség, Antonelli valamivel nagyobb tempóban érkezik. De főleg Russellre, aki egészen lassú...
Antonelli csak tizedeket közeledik körönként. Miközben másodperceket adott el körönként a használt abroncsokon.
– Lehűlt már az autó?
– Versenymód.
Ezek szerint Hamilton visszakapcsolhat a melegedési problémák után.
Olybá tűnik, hogy Hamiltonnak visszább kell vennie a hőmérséklet miatt. Legalábbis egy olyan módot kell kiválasztania, ami aligha fogja gyorsítani őt.
Antonelli hátránya közel 13 másodperc Russell mögött, és Verstappentől is majd' 10-zel el van maradva. Jóval kevesebb volt ez a kiállások előtt, nem biztos, hogy annyira bölcs ötlet volt az a stratégia...
Antonelli megelőzi Leclerc-t, Hamilton pedig Hadjart! De utóbbi egyáltalán nem olyan könnyű, ám a francia végül kénytelen megadni magát a gumielőnynek.
Antonelli most ismét Leclerc-re vadászik, nagyon jó lenne mielőbb letudnia az előzést, különben újabb hátrány éri majd...
Így állunk a 29. körben:
Hamilton most hetedik a lágyakon Hadjar mögött. Nagyon furcsa húzás volt ez, izgatottan várhatjuk a nyilatkozatokat.
Hamilton a VSC alatt másodszor is kiáll! Lágyat tesz fel, hát ez nagyon érdekes, ebből három kiállás lesz.
Nagyon rossz helyen, ezzel jön a VSC, Antonelli pedig kiállt. Sokat spórolhatott volna, ha csak egyetlen kört vár még...
Sainz autója megáll a pályán!
Antonelli nagyon lassú, a Williamsek tempóját autózza, ezt sokáig nem lehet így húzni.
Verstappen megint előz, Hamilton megint visszaveszi, de aztán újra megcsinálja a holland, és most elöl marad!
Így aztán ki is jön a brit, Antonellivel még várnak, hátha jön egy szerencsés fordulat – vagy ha nem, legalább jelentős gumielőnyben lesznek.
Hamiltont nem vizsgálják tovább.
Norrisnak azt javasolták, hogy kint maradnak és a tiszta levegőben tudják növelni a tempót... Amire ő azt felelte, hogy ő nem tudja...
Russellt is hívják, hat másodperccel volt Antonelli előtt. Sőt, jön Piastri is, lassan mindenki letudja a cserét.
Hamilton mögé jön vissza, ő is keményeket kapott.
Verstappen jön a bokszba, ez aligha egy kiállás lesz a részéről...
A másik Racing Bullst is megette a hétszeres bajnok, és most kap egy kis tiszta levegőt.
Russell arról beszél, hogy minden előzetes jelzéssel ellentétben az egy kiállás is elképzelhető.
Hamilton jön felfelé, megelőzte Lindbladot, hátrébb is vannak csaták, még ha nem is életbe vágóan fontosak.
Hamilton és Verstappen esetét leterelés miatt feljegyezték a sporfelügyelők. Antonelli közben másfél másodpercre a hollandtól, neki is jól jött ez a csata.
Hamilton most a kilencedik helyen, mögötte a még nem cserélő Bortoleto, ő mögötte meg Leclerc. Az első nyolcas még nem cserélt.
Hamilton a 12. kör végén jött a bokszba, vajon ezzel ugrasztottak-e bárkit? Leclerc jön utána, az élmezőny többi tagja viszont nem!
Verstappen büntetést kér régi barátjára, Russell pedig amúgy köszönte szépen, és gyorsan plusz két másodperccel növelte előnyét.
Verstappen előz, és feljön a második helyre, de Hamilton visszaveszi! Aztán mindketten elfékezik, Verstappen a pályán kívül közlekedik, szenzációs csata!
Russell figyelmét arra hívják fel, hogy a Verstappen-Hamilton csata korán indíthatja a kiállások sorát. Jelenleg a 11. körben járunk.
Örömmel jelentjük, tűz ide vagy oda, Lawson még mindig a kilencedik Hadjar és Lindblad között.
Az ötödik helyezett Leclerc-t szép komótosan, egy-másfél másodpercenként követi Piastri, Norris és Hadjar.
Közben Verstappen közelít Hamiltonra. Hát mi van itt ma?
Most viszont megvan, egészen váratlan helyen kapja el a Ferrarit és mehet Verstappen után!
A hetedik körben járunk, Antonelli a negyedik helyért támadja Leclerc-t, a monacói azonban nem adja könnyen magát!
Botrányos versenye van a Cadillacnek, ma sikerült az Astont is alulmúlni.
Ez elképesztő: Perez "rengeteg füstről" számol be. És kiáll ő is!
Lawson állítása szerint még mindig tűz van. De azért még mindig nyomja.
De az új-zélandi azért csatázik. Talán nem akkora az a tűz?
Lawson autója is ég! Legalábbis a versenyző elmondása szerint!
Bottas autóját a bokszban oltani kell, megvan az első kieső.
Így állunk két kör után:
Antonelli az első bő egy körben háromszor hagyta el a pályát! Az olaszt Verstappen is megelőzte, aztán a holland átmegy Leclerc-en is! Remek csaták az első körökben!
Russell marad az élen, Hamilton nagy csatában előzte meg Leclerc-t, Antonelli nem tudott beleszólni ebbe, Verstappen maradt ötödik, aztán jönnek a McLarenek, a Racing Bullsok és közte Hadjar.
ÉS ELKEZDŐDÖTT!
Bortoleto és Sainz lágyon a 12. és a 17. helyről, mindenki más közepesen.
Az élmenők közül a két Red Bull egy keményet és két közepeset, a többiek két keményet és egy közepeset spóroltak meg. Használt lágy mindenkinél van bőséggel.
A Pirelli szerint két- és három kiállásos stratégia is elképzelhető, de a forgalom miatt könnyen lehet, hogy a kettő lehet a népszerűbb. Persze egy safety car mindent boríthat.
Helyszíni információk szerint a McLaren meg tudta javítani Norris rakoncátlan fékpedálját. Apró öröm az időmérőn váratlanul gyengén teljesítő wokingiak számára.
A verseny rövidesen rajtol, az élről a tegnap a pole-t drámai körülmények között megkezdő George Russell indul, majd következnek a Ferrarik, a peches Kimi Antonelli és a balesetező Verstappen.
Árnyékos helyet és működő klímát kívánok mindenkinek, elérkezett az Osztrák Nagydíj!







