15:23

Valószínűleg ők nyolcan lesznek azok, akik a bokszban maradnak a Q1 hátralevő öt percében, a kilencedik Leclerc-től lefelé már van a versenyzőknek félnivalójuk a kieséstől. Egyelőre csendes a pálya.

A Q3 eredménye, a rajtrács első tíz helyezettje:

Hátrébb viszont Leclerc feljött a negyedik helyre, Perez végül nyolcadik rajtpozíciót mentett.

Egyik sem javított az első hármasból a második gyorskörön, így Hamiltoné pályafutása 100. pole-ja Verstappen és Bottas előtt.

Sárga szektorok a három élmenőnél, nem lesz javítás?

Az első körök alapján 132 ezred a különbség Hamilton, Verstappen és Bottas hármasa közt. A negyedik Ocon több mint nyolc tizedre.

Jön az utolsó etap, tíz autó gurul ki a pályára – ismét Norris vezeti fel a mezőnyt.

Ráadásul Perez megforgása miatt Hamiltonnak is el kellett vennie, hisz sárga zászló volt érvényben. Így még szebb az a kör.

A sorrend az első menet után: Hamilton, Verstappen, Bottas, Ocon, Sainz, Ricciardo, Leclerc, Norris, Alonso. Pereznek nincs mért köre, megforgott a 13-as kanyarban.

Ocon kiváló 1:17,580-at teljesített, de aztán jött Hamilton 1:16,741-gyel – Verstappen csak 36 ezreddel gyorsabb nála!

Norris első köre 1:18,010, de Leclerc, majd Sainz is gyorsabb nála.

A Q3 is elindult, Norris vezetésével sorjáznak ki az autók a bokszból.

A Q2 vége – Bottas a végén Hamilton elé somfordált, kiesett minkét Aston Martin, Stroll mindössze 8 ezred különbséggel:

Perez megmenekült, az ötödik helyre lépett előre. Sainz is jó kört rakott össze, mellyel negyedik helyen végzett.

A kiesőzónában Ocon, Perez, Vettel, Russell és Giovinazzi állnak jelen pillanatban.

Jönnek vissza a többiek is, csak Max Vertsappen maradt a bokszban – ez nem meglepő, 0,478 másodperc előnnyel nincs sok izgulnivalója…

Russell a Q2 középső részére tartogatta gyorskörét, mikor a többiek még a bokszban vannak: a Williams a 14. helyre elég, csak Giovinazzinál gyorsabb, aki egyedüliként közepesen jött ki.

Az egész hétvégén küszködő Perez mindössze a 12. helyen, a kiesőzónában. 1,147 másodperccel lassabb volt a csapattársnál.

A holland mögött Bottas, Hamilton, Norris és Sainz az első körök alapján. Csak Russellnek nincs ideje.

Verstappent hatalmas kört teljesített, fél másodpercet adott Bottasnak, különösen a harmadik szektorban volt gyors! 1:16,922.

Hamilton első köre 1:17,632, de Bottas gyorsabb nála két tizeddel.

Már zajlik a Q2, Hamilton kezdi meg elsőként gyorskörét, lágy abroncson.

Elképesztő szoros volt a Q1: Norris 1:17,8-cal leggyorsabb volt, Tsunoda 1:18,5-tel már kiesett.

A Q1 eredménye:

Kiesett a Q1-ben: Tsunoda, Raikkönen, Schumacher, Latifi és Mazepin.

Vettel is megmenekül a kieséstől, Norris a kiesőzónából az első helyre ugrott! 1:17,821-gyel a hétvége legjobb körét teljesítette.

Leclerc felugrott a második helyre, Leclerc a kiesőzónából a hetedik pozícióba.

13 versenyző jött ki a Q1 hajrájára – az első nyolcból csak a hatodik helyen álló Hamilton.

Hatalmas forgalmi helyzet a pályán, amely miatt Norris a kiesés közelében, a 13. helyen áll.

Gasly is erős kört autózott, amellyel harmadik 0,185 másodpercre Bottastól. Mindenkinek van már Q1-es mért köre, az első nyolc sorrendje Bottas, Verstappen, Gasly, Perez, Sainz, Hamilton, Ricciardo és Ocon.

A két csapat sormintáját megtörte Sainz, aki a harmadik helyre fért be, Perez ötödik lett. Norris is beférkőzhetett volna erre a környékre, de hatalmas forgalomba keveredett, így csak nyolcadik.

Az első gyorskörök után Bottas az élen 1:18,005-tel, mögötte Verstappen, Hamilton és Perez.

Közben lejárt a tízperces várakozás, a leggyorsabban a Williams és a Haas párosa sietett a pályára – nekik van a legtöbb dolguk a Q1-ben.

Ma délelőtt már lezajlott a Formula-3 első futama. A második F3-as idényét teljesítő orosz Alekszandr Szmoljar a negyedik körben hagyta le a pole-ból induló Jonny Edgart, s ezzel az ART pilótája első győzelmét aratta a szériában. A mezőny magyarja, Tóth László a 27. rajtkockából indulhatott karrierje első F3-as futamán, s végül ebben a pozícióban is intették le a Campos versenyzőjét. A második futamra az F1-es időmérő után, 16:45-től kerül sor.

10 perc csúszással indul az időmérő: a 9-es kanyar gumifalát kellett javítani egy betétfutamon történt baleset miatt.

Még melegebb van, mint tegnap ilyenkor a második edzésen: a levegőhőmérséklet 25 Celsius-fok, az aszfalt 44 fokos.

Barcelona eddigi tipikus Mercedes-pálya volt: 2014 óta minden évben a csapat szerezte a pole-pozíciót, és csupán kétszer nem Lewis Hamilton.

Egy Bottasnak, egy Hamiltonnak, egy Verstappennek: ők voltak a három egyórás szabadedzés leggyorsabbjai. Pénteken még tarolt a Mercedes, aztán a Red Bull hollandja, aki az FP2-n még hátul, a kilencedik helyen volt, újból megvillant: a hétvége eddigi egyetlen 1:17-es körével behúzta a harmadik szabadedzést.