Miközben a pletykák szerint a Ferrari vagy aláírt Kimi Raikkönennel, vagy közel állnak a megegyezéshez, Alonso egyértelművé tette, hogy bár ez a csapat döntése, ő jövőre is Felipe Massát szeretné maga mellett látni a Ferrari bokszában.

"Majd meglátjuk. A csapatnak kell meghoznia a döntést" - nyilatkozta az Olasz Nagydíjon Massával jól összedolgozó és végül a második helyen célba érkező Alonso. "Sok csapat bejelentette már a pilótáit a következő szezonra és a Ferrarinak is gondolkoznia kell erről. Én senkit sem akarok előnyben részesíteni. Ez a csapat döntése. Nagyon tisztelem Felipét, ő egy kiváló, profi pilóta, a szimulátorban és a nagydíjhétvégéken is nagyon keményen dolgozik. Ezért ha a csapat úgy dönt, hogy megtartja őt, én azzal csak elégedett lehetek."