Az ígéretesen induló olasz hétvége csalódással ért véget Jean-Éric Vergne számára, hiszen Toro Rossója a 15. körben megadta magát, így elveszítette az esélyét arra, hogy ismét pontszerző helyekért csatázzon, ráadásul remek eredményeikkel Ricciardo és Hülkenberg is megelőzték őt a tabellán. Vergne így emlékszik vissza az esetre: "Éreztem, hogy valami elromlott, és meg kellett állnom a pálya szélén. Mondtam a rádióban, hogy azt gondoltam, hogy a motor szállt el, de az valójában továbbra is működött, úgy tűnik, valamiféle váltógond volt."

Vergne úgy érzi, a pontszerzés feltétlenül elérhető lett volna számára, erre utal csapattársa hetedik helyezése is: "Egészen biztosan előkelő pontszerző helyen zártam volna, hiszen az előttem lévő srácok nem tudtak elhúzni tőlem. Rengeteg balszerencse ér idén, de bízom benne, hogy hamarosan elérkezik a fordulópont.
A csapatfőnök, Franz Tost amellett, hogy Ricciardót dicsérte a versenyt követően, a Vergne kiesését okozó eset kivizsgálását vetítette előre: "Nagy kár, hogy megint balszerencséje volt. Jól rajtolt, és őrizte a pozícióját, de a sebességváltó problémája miatt fel kellett adnia a versenyt. Ennek okát most ki kell vizsgálnunk."