A Mercedes pilótája, akkor még a McLarennél, megnyerte a 2012-es Olasz Nagydíjat, míg Fernando Alonso a harmadik lett. Hamilton elmondta, számára örömteli lenne, ha újra sikerülne a dobogó legfelső fokára felállnia.
"Szeretném ezt újra átélni idén" - mondta el a dobogós helyezésről. "Ha felállok a dobogóra és fújolnak az azt jelenti, hogy győztem és ezt szeretném. Meglepően sok itt a Mercedest támogató szurkoló. Talán hosszú időnek kell eltelnie, mire a Ferrari rajongók megváltoztatják véleményüket, de ez természetes."
A Mercedes egy átalakított alacsony légellenállású csomaggal készül a monzai versenyre. Ezzel próbálják megoldani azt a kezelhetőségi problémát, melynek következtében Hamilton a pole pozícióból indulva Belgiumban csak a harmadik helyen ért célba.
A brit pilóta az év során a fékegyensúllyal szenved és miközben beismerte, az átalakított csomag teljesítménye fontos, úgy gondolja, sok beállítási munkára lesz szükség, ha a csapat vasárnap a győzelemért szeretne harcolni.
"A csapat sok elemzést lefolytatott és próbálta megérteni a spái problémát és úgy gondolom, ez sikerült is. Hogy látunk-e hasonló problémákat a hétvégén, majd kiderül, de úgy gondolom, jobb hétvégében reménykedhetünk. A leszorítóerő csomagja a legfontosabb. Egészen technikás a pálya, így jó egyensúlyra és fékstabilitásra van szükség ahhoz, hogy a kerékvetőket tudd használni, de a legfontosabb, hogy helyes legyen a váltó áttételezése és az egyenesben elérhető sebesség jó legyen. Azt hiszem a fékek továbbra is problémát jelentenek. A fékek miatt nehéz hétvégénk lehet, mert a fékek a McLarenen mindig erősek voltak és itt sokat lehet nyerni ezzel. De a csapat azt mondta, néhány dolgot még el kell végezni, így remélem, erősek leszünk."
Hamilton szeretne dobogóra állni
https://formula.hu/f1/2013/09/05/hamilton-szeretne-dobogora-allni 2013-09-05 19:21:00 2013-09-05 19:21:00
Lewis Hamilton elmondta, szeretné megismételni a tavalyi Olasz Nagydíjon elért dobogós helyezést.