"Nagyon rossz jel az egy csapat számára, ha fizetős versenyzőt választ. Én mindig konzultálok a mérnökeimmel és a technikai igazgatóval a pilóták kiválasztásáról, és így volt ez idén is, amikor két jelölt közül végül Adrian Sutil mellett döntöttünk. Ez főként amiatt volt, mert a csapat kulcsfontosságú technikai szakemberei őt javasolták" - nyilatkozta az indiai csapatfőnök.
"Nem akarom az autó fejlesztésére fordított kemény munkájuk egy részét tönkretenni azzal, hogy nem az elérhető legjobb versenyzőt ültetem az autóba. Sohasem alkalmaztam fizetős pilótákat, mindig a képességeik alapján választottam, és ez politika mellett továbbra is kitartok."

A Force India emellett híres arról, hogy a szigorú tesztkorlátozások mellett is gyakran ad gyakorlási lehetőséget harmadik számú versenyzőinek a futamhétvégék péntekjein. Egy-egy ilyen évet követően léptették elő versenyzővé Paul di Restát és Nico Hülkenberget is, a napokban pedig bejelentették, hogy a GP2 bajnoki címéért harcoló James Calado is ugyanilyen tesztpilótai szerepkörbe lép, és már Monzában kipróbálhatja magát az első edzésen.
A fiatal brit a silverstone-i teszten már bizonyíthatott a csapat autójában, és ezt követően döntöttek a leigazolása mellett.
"James Calado mély benyomást tett ránk. Egyenesfutási teszteken kívül első alkalommal ült az autóban, és remek munkát végzett. Végig ő volt az első számú jelölt a listámon erre a posztra" - ismerte el Mallya.