DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 28. vasárnap
F1

Osztrák Nagydíj: Megkezdődtek a munkálatok

Megkezdték a Red Bull Ring felkészítését a Formula-1-es mezőny folytatására - egy osztrák lap jelentése szerint megváltozik a verseny előzetes időpontja, és a pálya kialakításában is módosításokat eszközölnek.

A korábban A1-Ring néven ismert, de ma már a Red Bull Ring nevet viselő pálya az elmúlt években többek közt a WSR és a DTM mezőnyét is fogadta, most viszont minden korábbinál nagyobb kihívás előtt állnak a pálya üzemeltetői, hiszen 2014-től kezdve Ausztria ismét Formula-1-es futamot rendezhet, s akárcsak 1997 és 2003 közt, ezúttal is a spielbergi aszfaltcsík ad otthont a nagydíjnak.

Az ORF osztrák rádió jelentése szerint a pályán megkezdődtek az építési munkálatok, hogy előkészítsék a futam helyszínét, s ezt a jelentést a Red Bull Ring üzemeltetője, a Projekt Spielberg GmbH is megerősítette.



A júliusi jelentések szerint Dietrich Mateschitz és Bernie Ecclestone abban egyeztek meg, hogy az első, a Red Bull Ringen rendezett Osztrák Nagydíjra július 6-án kerül sor, ám a Kleine Zeitung most arról számolt be, hogy a versenyt egy héttel korábban, június 29-én tartják meg. Ugyanez a napilap most azt közölte, hogy némileg megváltozik a pálya kialakítása, a rajt-célegyenes emelkedőjét ugyanis eltüntetik.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: