Susie Wolff 2012 áprilisától tagja a Williams F1 Team csapatnak, ekkor kapott fejlesztői pilóta szerződést. Tavaly októberben Wolff a Williams FW33-at vezethette Silverstone-ban, amikor a csapat egy partneri rendezvényt tartott, majd 2013-ban a csapat szimulátorában dolgozott. Wolff az idei autót februárban próbálhatta ki, akkor az Idiada pályán aerodinamikai tesztet hajtott végre.
A 22 éves Daniel Juncadella a DTM-ben versenyez a Mücke Motorsportnál. Az elmúlt évek során több együléses kategóriában is megfordult és lenyűgöző teljesítményt nyújtott, A második volt a 2009-es Formula BMW Európa szériában, majd 2011-ben megnyerte a Makaó Nagydíjat, 2012-ben a Formula-3 Eurószéria bajnoka lett.
A legutóbbi, Fiatal Pilóták Tesztjét érintő szabályváltozások értelmében a jelenlegi Formula-1-es pilóták is tesztelhetnek, a Pirelli abroncsait próbálhatják ki és Pastor Maldonado egy napot tölt el az autóban. A három tesztnap közül az egyiken gumifejlesztési munkát végez, míg Daniel és Susie egy-egy napot tölthet el a Williams-Renault FW35 autóban.
Mike Coughlan, műszaki igazgató:
"Nagyszerű, hogy Susie-nak lehetőséget adhatunk, egy teljes napot tölt el az FW35 volánja mögött miután kemény munkájával és elszántságával hozzájárult a pályán- és a szimulátorban végzett feladatok elvégzéséhez. Daniel fiatal tehetség, aki nagy sikereket ért el az elmúlt néhány évben, izgatottan adjuk meg neki a lehetőséget, szeretnénk megtudni mire képes egy Formula-1-es autóban. A legutóbbi tesztszabályok változásának következtében Pastornak is lehetőséget adhatunk, a Pirellinek további adatot gyűjthet fejlesztési programjukhoz."
Susie Wolff:
"Ez egy fantasztikus lehetőség számomra, így most tőlem függ, mennyire tudok felkészülni erre a napra. Nagy kihívás lesz, de a legfontosabb dolog, hogy erős és kiegyensúlyozott munkát végezzek, jó visszajelzéseket adva bebizonyítsam, képes vagyok egy ilyen munkára. A legtöbb munka eddig, melyet végeztem a szimulátorhoz kötődött, ezért egy ilyen nap nagyon fontos számomra. Jobban megismerhetem milyen az autó a pályán és mennyire egyezik meg a szimulátorral, amely további segítség lesz a jövőbeli munka szempontjából."
Daniel Juncadella:
"Nagyszerű lehetőség ez számomra és remélem, segíteni tudok a csapatnak. Fontos teszt ez minden fiatal pilóta számára, mert kevés a lehetőség Formula-1-es autót vezetni. Először a 2012-es Formula 3 Eurószéria megnyerésének jutalmaként vezethettem Formula-1-es autót, de akkor a 2009-est kaptam meg, most pedig egy teljes tesztnapon dolgozhatok egy idei autóval. Néhány napot a gyárban töltöttem, megismertem a csapatot és otthonosan éreztem magam. A csapat történelme csodálatos és egy ilyen esély a Williamsnél, amely csapat nagyszerű pilótákat alkalmazott, még különlegesebb."
Wolff, Juncadella és Maldonado tesztelhet a Williamsnél
https://formula.hu/f1/2013/07/15/wolff-juncadella-es-maldonado-tesztelhet-a-williamsnel 2013-07-15 14:30:00 2013-07-15 14:30:00
A Williams F1 Team bejelentette, hogy a fejlesztési pilóta, Susie Wolff, a feltörekvő Daniel Juncadella dolgozhat a július 17-19 között Silverstone-ban megrendezésre kerülő Fiatal Pilóták Tesztjén. A teszten Pastor Maldonado is lehetőséget kap, a venezuelai pilóta az új szabályok értelmében gumiteszten vehet részt.