A múlt hétvégi Német Nagydíjon a Lotus pilótái a második és harmadik helyet szerezték meg, Kimi Räikkönen az utolsó körökben Sebastian Vettelt üldözte a futamgyőzelemért, végül a finn pilóta egy másodperces hátránnyal fejezte be a versenyt.
A csapat visszaszerezte azt a formát, melyet a brit, kanadai és monacói futam előtt mutatott.
"Nagyon örülünk, hogy egy kis kiruccanás után újra felállhattunk a dobogóra" - mondta el Permane. "Mindkét autó hibátlanul teljesített a rajttól a célig és a futam nagy részében úgy tűnt, Sebastiannal tudunk harcolni, de végül ez nem sikerült. A győzelem talán nem sikerült, de mindkét pilóta serleget vehetett át és a konstruktőri bajnokság szempontjából riválisainknál több pontot szereztünk, ezért nem szabad túlságosan csalódott lenni. Most a silverstone-i tesztre készülünk - számos új alkatrészt értékelünk ki - így valójában a magyar futam előtt nincs túl sok idő a pihenésre, de a nyári szünetre jó eredménnyel szeretnénk elmenni, így mindenki számára örömteli és jól megérdemelt lenne a szünet.

Permane szerint Räikkönen esélye a győzelemre már a futam elején elszállt, amikor sok időt veszített.
"Már akkor hátrányba kerültünk, amikor Kimit az első kerékcsere (a nyolcadik körben) után Lewis feltartotta, de a verseny végére felzárkózott, a biztonsági autónak köszönhetően egy másodperces hátrányban volt a célnál. Elgondolkoztunk, hogy két kerékcserés taktikával megyünk, de így hosszú utolsó etapot kellett volna teljesíteni és az komoly kockázat lehetett volna, mivel láthattuk, hogyan csökken a gumiteljesítmény. Az út, melyet választottunk garantálta a második helyet, egy későbbi győzelem reményében, míg az alternatív megoldással a gumik elkopása miatt Kimi végül Fernando (Alonso) mögé eshetett volna vissza. Őszintén szólva az utolsó szett lágy keveréktől több teljesítményt vártunk, de jól felzárkózott Sebastianra a végén, így azt hiszem, jó döntést hoztunk."