DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. április 7. kedd
F1

Stewart: Remélem egyszer lesz Francia Nagydíj

Sir Jackie Stewart beismerte, szeretné, ha a Francia Nagydíj visszatérne az idei Formula-1-es naptárba, bár a sport vezető ura, Bernie Ecclestone máshol rendezne versenyt.
A versenynaptárba üresedés történt, amikor a New Jersey-i versenyt szervezők közölték, nem készülnek el a pályával a nyári futamra, így július 12-14 között egy európai helyszín rendezhet futamot.

Miközben Törökország és Ausztria is említésre került lehetséges helyszínként, Stewart szeretné, ha a világ egyik legrégebbi versenyét élesztenék újjá.

"Előbb, vagy utóbb szeretnék Francia Nagydíjat látni. Franciaország volt az, ahol minden elkezdődött - Le Mans-ban, 1906-ban rendezték az első versenyt -, így szeretném, ha visszakerülne a naptárba."

Ecclestone azonban közölte, az egyetlen esélyes a visszatérésre Törökország a 2013-as naptárba, annak ellenére, hogy Ausztria és Franciaország is érdeklődést mutat.
Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: