Egy-egy élethelyzet megváltozásával bárki elkeseredhet és érezhet viszonylag rövidebb ideig bánatot, szomorúságot, gyászt, ellenben a depresszió két hétnél tovább is fennáll, egyre több és több tünet megjelenésével.
A depressziós személy zárkózottá, befelé fordulóvá, aszociálissá válik, elveszítheti önbizalmát, kapcsolatait. A rohamszerűen jelentkező panaszok erőteljes érzelmi fájdalmat okozhatnak. A krónikussá váló szorongás kihat a társas kapcsolatokra, a napi feladatok ellátására, a munka- és a sportteljesítményre egyaránt.
Téged is érint ez a probléma? Veszélyezteti hétköznapjaidat? Sportolóként küzdesz a kihívásaival? A Pranagarden weboldalán a depresszióval kapcsolatban sok-sok tudnivalót és természetes megoldásokat találhatsz, mint amilyen például az ashwagandha!
Milyen területeket érinthet a depresszió?
A krónikus szorongás érzelmi tünetei közé tartozik többek között a levertség, az örömtelenség, ürességérzet, bűntudat. Kognitív tünetek lehetnek a koncentrációs gondok, a döntésképtelenség, a lassú gondolkodás. Az elhúzódó állapot magatartásbeli tünetekben is megjelenik, mint az elszigetelődés, aktivitás- és motivációvesztés. Számos testi tünet közül leginkább az állandó fáradtság, az energiahiány, alvászavar, izom- és ízületi fájdalom, emésztési és gyomorprobléma, fejfájás fordul elő.
Gyakran történik meg, hogy ez az állapot alkoholizmusba torkollik a szorongás csökkentésének reményében, sajnos az állapotot csak tovább rontja, ami komoly egészségkárosodást okoz, valamint függőséghez vezethet.
Hogyan lehet kezelni ezt a problémát?
A természetes módszerek mellett súlyosabb esetekben pszichoterápia és gyógyszeres kezelés válhat szükségessé. Az életmódbeli változások bevezetése elengedhetetlen. Fontossá válik a rendszeres mozgás, amelynek szorongás- és stresszcsökkentő hatása van. A meditáció felvétele a mindennapi rutinba szintén segít a szervezet lenyugtatásában. A kiegyensúlyozott táplálkozás hozzájárul az állapotjavuláshoz. A hangulat, közérzet is pozitívabb lesz, ha a támogató családtagokkal és a barátokkal történő beszélgetés rendszeressé válik.
Segít az ájurvéda a depresszió ellen is
Az ájurvéda holisztikus megközelítéssel próbálja a kibillent testi-lelki egyensúlyt helyreállítani. Jelentős segítséget nyújtanak ehhez napi szinten a gyógynövények, a teák és az étrend-kiegészítők, a relaxációs és légzőgyakorlatok, az olajos masszázsok, a jóga és az egészséges étrend. A sok friss gyümölcs és zöldség fogyasztása mellett iktasd be az ashwagandhát, a brahmit, a bacopa monierát és a shankhpushpit.
Ha elakadnál és segítségre lenne szükséged, keresd a Pranagarden munkatársait, akik örömmel állnak rendelkezésedre.