A fuglaui Nordring tavaly csak osztrák bajnoki futamnak adott otthont, vagyis jó másfél év szünet után tér vissza a helyszín a nemzetközi rallycross élet vérkeringésébe. Magyar bajnoki futamnak utoljára a 2012-es szezonzárón adott otthont a pálya, akkor egy emlékezetes esős versenyt hozott az a hétvége, többnyire külföldi versenyzők sikerével.
A SuperCars-ban akkor a hazai közönség kedvence, az osztrák rekordbajnok Alois Höller nyert, míg a Super1600-ban Klaus Freudenthaler, a SuperNationalben Roman Castoral, a Magyar Kupában pedig Varga Viktor bizonyult a legjobbnak. Közülük Höller, Castoral és Varga most is ott lesznek a mezőnyben.
A mostani versenyre összesen 5 nemzet 93 versenyzője adta le eddig a nevezését, és hat kategóriában folynak majd a küzdelmek. A legnagyobb érdeklődésre talán most is a turbó összkerekes, 550 lóerő körüli csúcsragadozókat felvonultató SuperCars versenye tart számot, ahol a fő esélyesnek az idén eddig háromból két győzelmet besöprő Harsányi Zoltán tekinthető. A nyolcszoros magyar bajnok címvédő az év első két OB-futamát megnyerte, és Máriapócson, valamint Nyirádon is bizonyította, hogy a külföldi versenytechnikák ellen is megállja még a helyét sokat látott Mitsubishi Lancer EVO V.-ösével.
A legutóbbi, rabócsiringi OB-futamon győztes Kárai Tamás ezúttal nem lesz ott a mezőnyben, hiszen neki a hétvégén a németországi Cunewaldéban lesz jelenése az FIA Autocross Európa-bajnokság idei harmadik futamán, ahol idei harmadik győzelméért, vagyis száz százalékos mérlegének megtartásáért hajt majd. Hogy Harsányi így se maradjon kihívók nélkül Fuglauban, arról a már említett Höller mellett több erős technikával rendelkező osztrák és magyar versenyző igyekszik majd gondoskodni.

A Super1600-ban jelenleg Luigi skalpjára fáj mindenkinek a foga, a magyar pilóta ugyanis a cseh Blue Engineeringtől bérelt Skodájával idén eddig megállíthatatlan a hazai bajnokságban: 3-ból 3 futamot nyert, beleértve a máriapócsi zónabajnokit és a nyirádi Rallycross Challenge Europe futamot is. Az ellenfelei erejét ismerve most sem lehet majd teljesen nyugodt, hiszen olyan kitűnő pilóták fogják őt üldözni a győzelemért, mint a kilencszeres magyar bajnok Bánkuti Gábor, vagy két ifjú tehetség, a SuperNational, illetve a Magyar Kupa előző évi abszolút bajnokai, Marton Gergely és Kovács Marcell. De nem szabad megfeledkezni Ujházi Béláról és fiáról, Ãdámról sem, ahogy a cseh Jan Skala, vagy az osztrák Werner Panhauser is bármikor okozhat meglepetéseket.

A SuperNational magyar bajnoki pontversenyét is Luigi vezeti jelenleg, ám a SEAT-tal ebben a kategóriában sokkal jobban megizzasztották eddig a többiek, mint a Super1600-ban a Skodával. A korábbi Európa-bajnok cseh Roman Castoral eddig 2-ből 2 futamot nyert idén a SuperNationalben, és ha Nyirádon nem a TouringCars-ban indul (mellesleg ott is nyert!), akkor minden bizonnyal az összetettet is ő vezetné. Ne legyenek kétségeink afelől, hogy így is a bajnoki cím a célja, és már Fuglauban átvenné a vezetést egy újabb győzelemmel. Legutóbb, Máriapócson szikrázó küzdelmet vívtak az utolsó körben Luigival, most jöhet a nagy visszavágó, amibe persze a többiek, a zónabajnoki címvédő Jakub Bittman, Karol Sedivy, Gerald Woldrich, Peitler Zsolt és még sokan mások is megpróbálnak majd beleszólni.
A Magyar Kupában Kádár Patrik és Góth Viktor párharcáról szól eddig az idei év, és a két ex-Junior Kupás 18 év alatti tehetség ezúttal Fuglauban feszülhet egymásnak. Az első két versenyt Góth nyerte, Máriapócson viszont egy defekt megakadályozta a triplázásban, Kádár pedig tökéletes helyzetkihasználással behúzta a futamgyőzelmet, amivel az összetettben is átvette a vezetést két ponttal riválisától. Kíváncsian várjuk, vajon Fuglauban is ők ketten lesznek-e elöl, hiszen 2012-ben, amikor ők mentek ott, a Junior Kupa nem látogatott el Fuglauba, 2013-ban pedig nem rendeztek magyar bajnoki futamot az osztrák helyszínen, vagyis mindketten most először versenyeznek majd ezen a pályán. Ez pedig valamelyest talán az olyan rutinosabb pilóták malmára hajthatja a vizet, mint a 2012-ben győztes Varga Viktor, vagy a Suzuki Kupa összetettjét jelenleg vezető, korábban a Super1600-ban is bajnok Majerszky Gábor. Bár tudjuk, ezek a fiatalok nagyon-nagyon gyorsan tanulnak" Izgalmas lesz a küzdelem, ez biztos.

A Junior Kupa idén látogat el először Fuglauba, így itt is kiegyenlítődhetnek picit az erőviszonyok, és a másodéves Végh András előnye valamelyest talán csökkenhet öt újonc vetélytársával szemben. Az összetettet jelenleg Végh öt pont előnnyel vezeti a Nyirádon győzni tudó Harkányi Máté előtt, míg az első két fordulóban második Tarta Dáviddal legutóbb, Máriapócson kibabrált a technika ördöge, így ő most biztosan dupla motivációval indul harcba, hogy megszerezze első győzelmét a bajnokságban. A mindenki által ismert ralis felmenőkkel rendelkező Tagai-testvérek és Amrein Roland teszik teljessé a mezőnyt.
A 93 fős mezőnyt 43 magyar, 41 osztrák, 6 cseh, 2 szlovák és 1 lengyel pilóta alkotja, a verseny tehát elsősorban a magyar és az osztrák különítmény csatájáról szólhat a sógorok földjén.