DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. január 28. szerda
Egyéb

Heidfeld a Nürburgring 24 óráson

A korábbi F1-es versenyző a Nissan gyári alakulatában áll rajthoz a történelmi, 25 kilométeres pályán, Playstation-ön nevelkedett csapattársakkal.

Nick Heidfeld a Hosszútávú Világbajnokság (WEC) állandó résztvevője a Rebellion Racing csapatában, a szezonnyitó silverstone-i 6 órás futamon összetett negyedik pozícióban ért célba. Júniusban azonban a Nissan GT-autójára vált a hazai versenyen, a japán márka első gyári projektjének tagjaként.

 

Heidfeld a lehetőséget annak köszönhetően kapta meg, hogy a playstationös tehetségkutató, a Nissan GT Academy németországi változatában vállalt szerepet bíróként és mentorként. Csapattársai a tavalyi német nyertes, Florian Strauss - jelenleg a Blancpain szériában versenyzik -, a GT Academy első győztese, Lucas Ordonez, valamint Alex Buncombe lesznek. Utóbbi Heidfeldhez hasonlóan segíti tapasztalatával a GT Academy résztvevőit. Buncombe, Strauss és Ordonez a múlt héten már részt vettek egy versenyen a Nürburgring-Nordschleifén - a 25 kilométeres vonalvezetésen, amely a régi és az újabb pályát is magába foglalja -, ahol nyolcadik helyen értek célba.

 



"Boldog vagyok, hogy még több szerephez juthatok a GT Academynél. Egészen hihetetlen, hogy Florian csapattársa leszek, akinek én is segítettem abban, hogy a 2013-as győztessé válasszák. Egyben nagy lehetőség, hogy segítsem felkészülését a Nordschleifén" - mondta Heidfeld.

 

"A Nissan GT-R arra a pályára tér vissza, ahol az utcai autót kifejlesztették" - nyilatkozta Darren Cox, a japán gyár sportfőnöke. "Többé már nem csak privát versenyzőknek nyújtunk támogatást, ezért nem férhet hozzá kétség, hogy a győzelemért indulunk harcba." Heidfeldék négyese mellett a Nissan még két különítményt indít gyári támogatással. A versenyzők között szerepel a GT Academy 2009-es nyertese, Jordan Tresson, valamint a Gran Turismo számítógépes játék megalkotója, Kazunori Yamauchi is.
Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: