DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. január 29. csütörtök
Egyéb

Megmenekült a Superstars Series: új néven folytatódik a sorozat

SuperTouringSeries néven folytatódik a Superstars Series, melynek megszűnését nemrég jelentette be Maurizio Flammini, a szervezőcég tulajdonosa.

"Nagy megelégedéssel szolgált számunkra, hogy nemzetközi szinten is magasra jutottunk, de a jelenlegi piaci helyzet nem teszi lehetővé a bajnokság folytatását" - mondta egy hónappal ezelőtt Maurizio Flammini, amikor bejelentette a széria megszűnését. Mostanra kiderült nem megszűnésről, inkább átalakulásról van szó, melynek során szinte minden megváltozik.



A sorozat új logót kap, új hivatalos partnerek érkeznek, változik a formátum, a versenynaptár és a szabályzat is, s természetesen új nevet is kap a széria, mely utal az elődre: SuperTouringSeries. A bajnokságot a frissen alakult Pan Asia Racing Enterprise szervezi, a sorozat vezérigazgatója pedig a Ferrari és a Super Aguri egykori menedzsere, Daniel Audetto lesz.

"Boldogan vállaltam a SuperTouringSeries vezetését, ahol ennyi remek autó szerepel" - mondta Audetto. "Londonban és Milánóban már tizenhat nagy presztízsű csapattal találkoztam, és abban is bízom, hogy legalább nyolc márka képviselteti magát a sorozatban Európából, Japánból és Amerikából."

Audetto a sorozat vezetésében számítani az elődre, Flamminire is: "Együtt dolgozva azzal a roppant tapasztalt személyzettel, akik a pár éve Maurizio Flammini által alapított Superstars magját alkották, egy innovatív, és nemzetközi szinten is kiemelkedően izgalmasnak számító szériát fejleszthetünk ki. Remélem, hogy meg tudom győzni Mauriziót, hogy csatlakozzon hozzánk a közeljövőben."

 

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: