Al-Attiyah kiesésének pontos részleteit egyelőre jótékony homály fedi, a verseny hivatalos honlapján elejtett utalások és a redbull.com-on ma megjelent cikk alapján viszont szinte biztosra vehető, hogy Al-Attiyah a tegnapi szakaszt azért nem tudta befejezni, mert előbb hibázott (vélhetően belehajtott egy fába a szűk, erdei, buggyknak semmiképp sem kedvező szakaszon), majd ebből kifolyólag eltört a vízpumpa buggyjában. A korábbi győztes számára tehát az idei verseny véget ért.

Al-Attiyah számára a tegnapi volt az utolsó nap az idei Dakaron
A katari ugyan nyilatkozataiban visszatérően hangsúlyozta, hogy idén még nem a végső győzelem volt a célja a Dakaron, hiszen új csapatával, a Qatar Red Bull Rally Teammel egy 3 éves projektben gondolkodik, de az új buggy kezdeti tempóját látva vélhetően komoly csalódásként éli most meg ezt a kiesést. Ugyanakkor nincs oka a csalódottságra, hiszen csapata kiválóan szerepelt az idei versenyen, amíg versenyben voltak, a szakaszok felét (8/4) ők nyerték az új buggykkal, hármat Al-Attiyah, egyet pedig még Carlos Sainz az elején. Mostanra viszont egy Qatar Red Bull-féle buggy sem maradt a mezőnyben, úgyhogy Robby Gordon fellélegezhet, nem kell tovább elviselnie ezt a szerinte szörnyű látványt"
A verseny keddi, 10. napján az autós-kamionos mezőny más utakon járt, mint a motoros-quados brigád, noha a teljesítendő táv tekintetében nem volt nagy különbség: a motorosoknak 357 kilométer volt a mai szelektívjük, míg az autósoknak ennél 4 km-rel kevesebb. A mai szakasz leginkább a raliban edződött pilótáknak kedvezett - pontosabban kedvezhetett volna, ha Sainz és Al-Attiyah eljutnak idáig, hiszen az Argentin Ralin megszokotthoz hasonló pályán rendezték az autósok mai mért szakaszát.

A 10. nap útvonala
Ami a verseny eddigi legeseménytelenebb napját hozta. Ennek két ember örült a legjobban: az egyikük Orlando Terranova (BMW) volt, aki a mai napon megszerezte saját pályafutása és egyben Argentína első szakaszgyőzelmét a Dakaron, a másikuk pedig Stephane Peterhansel (Mini), aki tovább növelte előnyét az összetettben Giniel de Villiersszel (Toyota) szemben, de ami ennél is fontosabb, egy nappal közelebb került pályafutása 11. Dakar-győzelméhez.
Terranova lényegében már a nap elején az élre állt, és végig ott is maradt. Az argentin pilóta nem kezdte túl jól az idei Dakar-ralit, amióta viszont szülőföldjére, Argentínába ért a verseny, valósággal tündököl, és eddig minden szakaszon a top4-ben végzett. Erre a teljesítményére tette fel a mai 1. helyével a koronát, amivel az összetettben is megerősítette 5. helyét Peterhansel, de Villiers, Leonid Novitskiy (Mini) és a mai napot a 2. helyen záró Joan Nani Roma (Mini) mögött.

Peterhansel egy újabb lépéssel közelebb került a címvédéshez
A top5-ből ma az orosz Novitskiy vesztette a legtöbbet, Peterhanseltől 12 percet kapott, ami azt is jelenti, hogy már csak de Villiers van 1 órán belül az összetettben a francia legendához képest. A verseny ezzel együtt még messze nem dőlt el, hiszen a következő napokban újra a sivatagba látogat a mezőny, ahol homokdűnék ezrei várnak még a versenyzőkre.
Az Opel Dakar Team versenyzőpárosa, Szalay Balázs és Bunkoczi László kiválóan szerepelt ma, a 26. helyen zárta a szakaszt, és összesítésben is ugyanebből a pozícióból várja a folytatást.
Ami a másik két magyar autós egységet illeti, Sebestyén Sándorék a 70., Pócsik Lászlóék a 71. helyen zárták a napot, vagyis újabb sikeres napot teljesítettek együtt. összesítésben a 72-73. helyen állnak.

Versluist és az MAN-t megint kevés választotta el a szakaszgyőzelemtől
A kamionosok keddi etapja meglehetősen fordulatos küzdelmet hozott. A szakasz nagy részében úgy tűnt, Ales Loprais (Tatra), Peter Versluis (MAN) és Martin Kolomy (Tatra) közül fog kikerülni a szakaszgyőztes személye, ám a nap második felében mindannyian több percet veszítettek (Loprais és Versluis defekt, Kolomy technikai probléma miatt), így a szakaszgyőzelmet végül Andrey Karginov örökölte meg, az orosznak idén ez volt az első részsikere a Kamazzal. A legboldogabb viszont csapattársa, Eduard Nikolaev (Kamaz) lehetett, aki Kolomy időveszteségének köszönhetően tovább növelte előnyét az összetettben: több mint fél óra előnnyel kezdheti meg az utolsó 5 napot.
A többiek problémái folytán kedden új márkák jelentek meg a top3-ban a napi szelektív végeredményében: a 2. Peter Van den Bosch lett a DAF-fal, míg a 3. helyen Martin Van den Brink végzett a Ginaffal. Az összetettbeli elsőségét hétfőn elveszítő Gerard de Rooy ma nem tudott javítani, csak a 9. lett.
A Darázsi Zsolt vezette magyar kamionos egység a keddi szakaszt a bravúros 22. helyen zárta, összesítésben pedig a 26. helyről várja a folytatást.
A 10. szakasz végeredménye - autósok: 1. Orlando Terranova (argentin, BMW), 2. Joan Nani Roma (spanyol, Mini) + 2 p. 7 mp., 3. Stephane Peterhansel (francia, Mini) + 2 p. 19 mp., 4. Giniel de Villiers (dél-afrikai, Toyota) + 5 p. 26 mp., 5. Robby Gordon (amerikai, Hummer) + 6 p. 51 mp., 6. Lucio Alvarez (argentin, Toyota) + 8 p. 43 mp., (...) 26. Szalay Balázs (magyar, Opel) + 36 p. 21 mp., 70. Sebestyén Sándor (magyar, Toyota) + 1 ó. 37 p. 44 mp., 71. Pócsik László (magyar, Toyota) + 1 ó. 37 p. 48 mp.
A 10. szakasz végeredménye - kamionosok: 1. Andrey Karginov (orosz, Kamaz), 2. Peter Van den Bosch (holland, DAF) + 3 p. 39 mp., 3. Martin Van den Brink (Ginaf) + 4 p. 12 mp., 4. Eduard Nikolaev (orosz, Kamaz) + 5 p. 3 mp., 5. Peter Versluis (holland, MAN) + 5 p. 30 mp., 6. Ayrat Mardeev (orosz, Kamaz) + 5 p. 41 mp., 7. Ales Loprais (cseh, Tatra) + 5 p. 46 mp., (...) 22. Darázsi Zsolt (magyar, MAN) + 48 p. 21 mp.
Az összetett állása 10 nap után - autósok: 1. Peterhansel, 2. de Villiers + 52 p. 38 mp., 3. Leonid Novitskiy + 1 ó. 8 p. 40 mp., 4. Roma + 1 ó. 34 p. 4 mp., 5. Terranova + 1 ó. 58 p. 49 mp., (...) 26. Szalay + 9 ó. 32 p. 44 mp., 72. Sebestyén + 26 ó. 43 p. 21 mp., 73. Pócsik + 26 ó. 54 p. 5 mp.
Az összetett állása 10 nap után - kamionosok: 1. Nikolaev, 2. Martin Kolomy (cseh, Tatra) + 32 p. 23 mp., 3. Mardeev + 34 p. 10 mp., 4. Karginov + 55 p. 1 mp., 5. Gerard de Rooy (holland, Iveco) + 1 ó. 2 p. 6 mp., 6. Loprais + 1 ó. 32 p. 20 mp., (...) 26. Darázsi + 14 ó. 59 p. 21 mp.