DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. január 31. szombat
Egyéb

Thomas Bourgin halálos balesetet szenvedett

A Dakaron szereplő 106-os rajtszámú francia Thomas Bourgin egy fatális közúti baleset áldozata lett, amint a mai szakaszra igyekezett.

A baleset helyi idő szerint 8 óra 23 perckor történt, amikor Bourgin egy chilei rendőrautóval ütközött, amely vele ellentétes irányba haladt. A baleset pontos körülményei t még vizsgálják.

A Dakar orvosi személyzete csak a motoros halálát tudta megállapítani, amely az ütközés után valószínűleg azonnal bekövetkezett. 

Az 1987 december 23-án Saint Etienne-ben született Thomas Bourgin az első Dakarján összesítésben a 68. helyen állt. A rali iránt 2009 óta érez szenvedélyt, ekkor a Marokkó Ralin indult, majd 2011-ben az Africa Race-n a negyedik helyen végzett és hetedik lett a Tunézia Ralin.

A Dakar szervezői a motorversenyző családjának és barátainak részvétüket fejezték ki.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: