DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 24. szerda

NASCAR: Kyle Larson jött ki győztesen a darlingtoni drámából

Megkezdődött a NASCAR Cup Series 2023-as rájátszása, melynek első állomását a Darlington Racewayen rendezték. A rajtot a Joe Gibbs Racing két versenyzője, Christopher Bell és Denny Hamlin várhatták az első sorból, a futam jelentős részében pedig úgy tűnt, utóbbi kaparintja majd meg a biztos továbbjutást érő győzelmet. Az első két szakaszban egyszerűen megállíthatatlannak tűnt, mindkettőt nagyon simán húzta be, mégis a 11-es autó pilótája lett a nap egyik vesztese. Hamlin az utolsó etapban egy kiállását követően biztonsági okokból visszatért csapatához, mivel úgy érezte, rosszul rögzítették az egyik kerekét, ám kiderült, minden a helyén volt. Már ekkor is jelentős hátrányba került, később pedig egy balesetben is érintett volt, így csak a 25. helyen ért célba.

Bár a verseny első fele viszonylagos nyugalomban telt el, a versenyirányítás kénytelen volt piros zászlóval megszakítani a körözést a második szakaszban, mivel a 3-as és a 4-es kanyarok belső oldalán egyszerűen elment a világítás. A döntés a biztonságot szem előtt tartva született meg, némi szünetet követően viszont sikerült orvosolni a problémát. A folytatás végül Kyle Larson parádés versenyzéséről szólt, aki csak a 18. helyről rajtolt, de a verseny jelenetős részét az élmezőnyben töltötte, a hajrában pedig már az élen volt. Az utolsó körök izgalmasan alakultak, hiszen Larson a nagy sietségben többször is eltalálta a falat, akárcsak az őt üldöző Tyler Reddick, akinek azonban a legvégén már hátrafelé is figyelnie kellett. Időközben ugyanis Chris Buescher és William Byron is közel került az élen autózó kettőshöz, a kockás zászlóig azonban nem történt pozíciócsere.

Larson ezzel karrierje során először nyerte meg a Cook Out Southern 500 nevű futamot, egyúttal biztosan továbbjutott a legjobb 12 közé, azzal pedig, hogy elsőként haladt át a célvonalon, a Hendrick Motorsports már 299. alkalommal ünnepelhetett győzelmet a szériában. A folytatás a Kansas Speedwayen következik szeptember 10-én.

Extra hosszú videón a Brazil Nagydíj legjobb fedélzeti kamerás felvételei

"Ha próbáltuk volna, sem lehetne rövidebb" - kommentálta az F1 Youtube-csatornája a Brazil Nagydíjról készült 12 perces összeállítást. Ehhez már érdemes elgondolkodni egy adag popcorn kipattogtatásán.

Bottas Leclerc sorsára juthat

Kérdéses, hogy használható-e Valtteri Bottas Brazíliában elfüstölt erőforrása, a régebbi motorjai pedig mind erősen használtak, így könnyen előfordulhat, hogy a finn rajtbüntetéssel vág neki a szezonzáró Abu Dhabi Nagydíjnak.

A Mercedes pilótája a múlt hétvégi interlagosi futamon szenvedett el műszaki hibát - a belsőégésű motorja először elkezdte enni az olajat, majd az 51. körben egyszerűen leállt. James Allison, a csapat technikai igazgatója a Motorsportnak elárulta, még ők sem tudják, megmenthető-e az egység. Előbb hazaszállítják az angliai Brixworth-be, ahol darabokra szedik. Döntés jövő hét első napjaiban várható.

Mivel a régebbi erőforrásokat nem szívesen szerelné vissza a Mercedes, Bottas könnyedén Charles Leclerc sorsára juthat, aki a Brazil Nagydíjra kapott egy új erőforrást, valamint egy ezzel záró tízhelyes rajtbüntetést.

Fotó: DPPI

bottas-brazil-action-20191

Magyarország legfiatalabb formulaautós versenyzője mindössze 14 éves

A hazai autósport követői már biztosan hallottak Szomszéd Laliról, aki 12 éves kora óta versenyez felnőttek között, idén pedig formulaautóra váltott az országos bajnokságban. A 14 éves pilóta az AFM stúdiójában járt:

Egy tipikus versenynap Szomszéd Lali idegenvezetésével, ugyancsak a Motorsporthíradó adásából:

 

Így szólt a csapatrádió Interlagosban

A Formula-1 szokásos válogatása a Brazil Nagydíj rádióüzeneteiből ezen a linken, vagy a Youtube-ra átkattintva elérhető!

Így vágott át a mezőnyön és lett dobogós a 20. helyről Carlos Sainz

Egyáltalán nem csak a szerencsének köszönheti interlagosi bravúreredményét a McLaren spanyolja - igen, kellettek hozzá az élcsapatok betlijei is, de ettől még szenzációs, ahogy átgázolt a komplett mezőnyön, több szép előzést bemutatva. Itt visszanézhetjük mindezt:

 

Női mérnök vette át a konstruktőri trófeát a dobogón

A Red Bull egy hölgymunkatársat küldött a díjátadóra Max Verstappen társaságában a Brazil Nagydíjon, akinek kiléte még sokat látott kommentátorokon is kifogott. A konstruktőri trófeát átvevő nő a csapat senior stratégiai mérnöke, Hannah Schmitz volt: ő számolta ki, hogy Verstappen bokszkiállása az 52. körben optimális választás lenne. Ebből kifolyólag a csapat megszerezte a győzelmet.

„Minden elismerést megérdemel Hannah ezen a napon. Ő javasolta a stratégiát. Vakmerő választás volt, hiszen tudtuk, hogy Hamilton az ellenkezőjét fogja tenni. Az agresszív manőver azonban végül kifizetődött. Ezért küldtük őt a dobogóra. Dolgozó anyuka, aki nevetségesen sok órát vezet, hogy munkába érjen, mindent belead. Erről szól a csapatmunka” – beszélt a stratégáról Christian Horner csapatfőnök.

Szabó Krisztián és Bessenyey Zoltán ellen versenyezhet Billy Monger

Az elektromos terepralinak megfelelő Extreme-E nevű sorozat több ismert nevet is közzétett, akik versenyzési szándékukat jelezték a széria felé, a listán pedig két magyart is találhatunk: Szabó Krisztián, mint nemzetközi ralikrossz-sztár, Bessenyey Zoltán pedig mint korábbi rali Európa-bajnok. Rajtuk kívül itt versenyezhet a lábamputációja után már visszatérő Billy Monger, de olyanok is jelezték részvételi szándékukat, mint Sebastien Ogier, Karun Chandhok, Timmy Hansen, Timo Scheider, Lucas di Grassi, Nelson Piquet Jr., Andre Lotterer, Bruno Senna, Jerome D'Ambrosio, Daniel Abt, Oliver Turvey, Chris Ingram, vagy Jamie Chadwick. A sorozatban induló csapatok közülük választhatnak majd pilótákat.

Az Extreme-E-ben elektromos SUV-k fognak versenyezni és a cél az, hogy a klímaváltozás ellen harcoljanak - olyan terepekre viszik az autóversenyt, ahol ez már erősen érezteti a hatását.

extreme

Új frizurát villantott Hamilton

Az F1-es világbajnok egy olyan képet töltött fel az Instagramjára, amelyhez hasonlót eddig nem sokat láttunk, legalábbis ami a frizuráját illeti.

pf hamilton

Így válogattak a csapatok gumikat a szezonzáróra

Nem jellemzi nagy változatosság az Abu Dhabi Nagydíj gumiválasztásait: 1-2 kemény, 2-4 közepes és 8-9 lágy keveréket táraztak be a csapatok. Egyforma stratégián van Hamilton és Leclerc (2-3-8), valamint Vettel és Bottas (1-4-8). A két Red Bull-pilóta eggyel több szuperlágyat választott (1-3-9).

Ha lemaradtál róla, visszanézheted a novemberi Motorsporthíradót

Tartalom:

Stúdióvendégünk Szomszéd Lali, Magyarország legfiatalabb fromaautó versenyzője

Tudósítás a ralikrossz szakág máriapócsi szezonzárójáról

Beszámoló a gyorsasági-ob hungaroringi fináléjáról

Így zárta az évet a Mogul Racing Team 

Ken Block egy közel 1000 lóerős szörnyeteggel ment neki Kína egyik legveszélyesebb útjának

A showman a 914 lóerős Ford F-150 Hoonitruckkal vágott neki a világ egyik legveszélyesebb útjának Kínában, íme a Climbkhana 2:

F1-es rekordott döntött az interlagosi dobogó

23 év, 8 hónap és 23 nap - ennyi volt az átlagéletkora a Brazil Nagydíj három dobogós helyezettjének, ami új rekordot jelent a Formula-1 történetében. Az eddigi csúcsot a 2008-as monzai pódium tartotta, amikor Sebastian Vettel első győzelmét arra Heikki Kovalainen és Robert Kubica előtt. Érdekesség, hogy az F1-es történelem harmadik legfiatalabb dobogójára is idén került sor: Ausztriában Max Verstappen, Charles Leclerc és Valtteri Bottas alkotta a top hármat.

pod

fotó: dppi

Verstappen könyörtelen volt a dobogón

A szokásos "pezsgővideó" megmutatja, hogy Max Verstappen bőséggel "megkínálta", akit csak tudott.

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

How sweet did that champagne taste @pierregasly? . #F1 #Formula1 #Gasly #Verstappen #BrazilGP #Champagne #Podium @champagne_carbon_official

FORMULA 1® (@f1) által megosztott bejegyzés,

Mikor járt utoljára ilyen magasan az Alfa és mikor tűnt el utoljára ennyire a Mercedes-Ferrari páros?

A két Ferrari ütközése, illetve a Mercedesek problémái után a következő pontszámokat gyűjtötték a csapatok a Brazil Nagydíjon:

pf1_12

Vettelre 2010-ben sem volt büszke a csapata

A Ferrari Brazil Nagydíjon történt kettős kieséséhez hasonló helyzetet élt át a Red Bull 2010-ben, amikor Sebastian Vettel Mark Webbert támadta meg az első helyért. A páros ugyanúgy ütközött össze, ahogy a vörösök tegnap: Vettel kissé ráhúzott csapattársára, ezzel kis túlzással mindkettejük versenyének véget vetve. Ő kiesett, Webber a harmadik helyen ért célba.

A Red Bull Brazíliában ismét megdöntött egy világrekordot

1,82 másodperc. Mindössze ennyi idő volt a világ leggyorsabb Formula-1-es bokszkiállása, amit a Red Bull szerelőcsapatának sikerült összehozni a Brazil Nagydíj vasárnapi futamán. Az idei tabella első öt helyezését egyébként az energiaitalos csapat birtokolja, mindegyik eredményük 2 másodperc alatti.

pitstops-2019f1

Sosem láttunk ennyi érzelmet (Ro)Bottastól

Valtteri Bottas a Brazil Nagydíjon sem hazudtolta meg a visszafogottságáráról elhírestül finneket: miután kiesett a versenyből, a paddockban nézte végig a két Ferrari összeütközését, és egy hosszú másodpercig úgy tűnt, arcára semmilyen érzelem nem fog kiülni. De aztán:

Lemaradtál valamelyik makaói WTCR-futamról? Pótold be percek alatt!

Háromból kétszer a tizenkettedik pozícióból rajtolt Michelisz Norbert, mégis megőrizte összetettbeli előnyét. Így zajlott a hétvégi WTCR-forduló Makaóban:

Videó: A Brazil Nagydíj összefoglalója

Ezt látni kell még egyszer és még egyszer és még egyszer... Értitek, ugye?

Vagy mi maradtunk le valamiről, vagy Gaslyék tényleg úgy örültek, mintha vb-t nyertek volna

Pierre Gasly megtartotta második pozícióját Lewis Hamiltonnal szemben az utolsó gyorsulási versenyen a célegyenesben, az idén pedig óriási érzelmi hullámvasúton ülő Pierre Gasly pedig úgy örült a dobogós helyezésnek, mintha megnyerte volna a világbajnoki címet.