A MotoGP legfiatalabb világbajnoka a volán mögött is gyorsan feltalálta magát, hiszen annak ellenére is az abszolút 8., kategóriája 3. helyén végzett a Honda Civickel, hogy egy technikai hiba folytán körülbelül tíz percet a szervizparkban vesztegelt.
Marqueznek egy jó barátja, Joel Guerrero navigált, és egy oka volt annak, hogy elindultak ezen a versenyen: az, hogy jól érezzék magukat! Ez a jelek szerint maximálisan sikerült. "Hihetetlenül szórakozató élmény volt! Kár a technikai problémákért, de így is megszereztük a 3. helyet a géposztályban. Padlógáz!" - írta ki hivatalos Twitter oldalára a pilóta. Ő sem bírta hát sokáig benzingőz és adrenalin nélkül a holtszezonban"