Jorge Lorenzo nyerte a legutóbbi két versenyt Ausztráliában és Japánban, s ezzel elérte, hogy a szezon utolsó versenyén, a valenciai idényzárón is maradjon még esélye a világbajnoki címre. Hátránya 13 pont az éllovas Marc Marquezzel szemben, aki újoncként lehet összetett győztes a királykategóriában, s ha legalább negyedik lesz a spanyolországi viadalon, a címvédő eredményétől függetlenül övé a trófea. A Yamaha versenyzője azonban nem adja fel a harcot: ahogy mindig, ezúttal is a végsőkig küzdeni fog. Ő is tisztában van vele, hogy nyernie kell, s eközben bíznia abban, hogy minél többen befurakodnak honfitársa elé. Ebben lehet segítségére például csapattársa, Valentino Rossi: ha az olasz ezúttal fel tudná venni a versenyt a Repsol Honda duójával, de főként a vb-éllovassal, és pozíciót venne el tőle, azzal helyzetbe hozhatná Lorenzót. Mindenesetre az biztos: izgalmas vasárnap délutánra van kilátás.

Jorge Lorenzo:
"Szóval utazunk az utolsó versenyre Valenciába. Izgalmas lesz, talán a legizgalmasabb az egész idényben. Még mindig harcban vagyunk, s ez most a legfontosabb. Nagyon eltökélt vagyok, mert három futammal ezelőtt azt gondoltuk, a bajnokság elúszott. Ehelyett lehetőségünk van harcolni a címért. Valencia a hazai viadalom, s rendkívül érzelmes lesz, figyelembe véve az összetettbeli helyzetünket. Nincs mit veszítenünk, de mindent megnyerhetünk, és ez a mi oldalunkon áll. Talán a fő riválisunk nagyobb nyomást érez magán Valenciában, mint mi, mert annyira közel van a győzelemhez. Már várom, hogy ott motorozhassak, és teljes erőmből nyomhassam. Ha a saját szintünkön tudjuk folytatni, akkor a győzelemért csatázhatunk, s aztán meglátjuk, mik lesznek a körülmények. Sosem tudhatod, mi történhet, különösen akkor, ha az előrejelzés annyira bizonytalan, mint amilyen tavaly volt. Bízunk magunkban, s egy jó versenyben reménykedünk a szurkolóink előtt. Sosem adjuk fel a legvégéig!"

Valentino Rossi:
"Valencia általában nem tartozik a kedvenc pályáim közé, de volt már pár jó dobogóm itt és néhány győzelmem is. Mint mindig, meg kell próbálnunk a maximumot nyújtani a hétvégén. Ha elég erős leszek, szeretnék megpróbálni segíteni Jorgének vasárnap amennyire csak lehetséges, s szeretnék dobogóra is állni."