"Marc sikerének kulcsa, hogy élvezi a motorozást" - vágott bele Santi Hernandez a motocautro.com oldalnak nyilatkozva. "Egyszerűen szereti, amit csinál, s az tulajdonképpen mindegy, hogy ezt a MotoGP-ben vagy dirt track motorral teszi. A siker receptje az, hogy élvezi" - magyarázta a főmérnök, aki ugyanakkor azt is hozzátette, hogy a vb-éllovas újoncnak a csapat motiválása is erőssége, s ez is hozzájárul a remek eredményekhez: "Marc mindig barátságos, s élvezi a pályán töltött időt, ami nagyon fontos. Ãgy sokkal könnyebben jönnek a jó eredmények. Mindig a maximumot várja el magától, s ugyanígy hajt mindenkit maga körül. Mindenki 110 százalékot akar nyújtani. Ha egy futballból átvett hasonlattal szeretnénk élni, akkor azt mondhatjuk, hogy Marc nagyszerű kapitány. Tudja, hogy mit akar, és hogyan akarja."

S hogy számított-e Hernandez arra, hogy a spanyol motoros rögtön ilyen teljesítménnyel rukkol ki első királykategóriás szezonjában? "Tudtam, hogy Marcnak remek szezonja lesz, és azt mutatja, amit a 125 köbcentis géposztály és a Moto2-ben már elért" - fogalmazott ezzel kapcsolatban a főmérnök. "Végül is azok sem voltak véletlenek. Ugyanakkor ezekre az elképesztő számokra én sem számítottam, mivel a MotoGP-ben versenyeznek a világ legjobb pilótái. Tiszteletlenség lett volna Jorge Lorenzóval, Dani Pedrosával és Valentino Rossival szemben, ha az első futamon a rajtrácson állva azt gondoltam volna, hogy rögtön jobbak tudunk lenni. Úgy gondolom, hogy ez az év a tapasztalatszerzésről és a jövőre való felkészülésről szól, s ez nem is változott számomra. Nem gondolok a bajnoki címre, mert akkor az kínozni fogja az embert, s elfelejti az összes többi jó dolgot."