2024. október 18. péntek
Motor

Talmácsi harmadik a 2. tesztnapon

A második tesztnapon új arcát mutatta az ausztrál nyár és lényegesen hűvösebb, felhősebb idő fogadta a csapatokat. A menetrend lényegében nem változott, hiszen a Supersport kategóriában induló versenyzők ma is kétszer 110 percet gyakorolhattak, csupán az edzések kezdési időpontjai alakultak másként.

Talmácsi Gábor az első tréningen a 3. helyen végzett, míg a magyar idő szerint reggel 5 óra 40 perckor kezdődőn a 6. helyen intette le a kockás zászló. Számos beállítást sikerült kipróbálniuk és még vannak ötleteik, melyektől további fejlődést várnak és szeretnék azokat is kipróbálni a vasárnapi verseny előtt.

Talmácsi Gábor: Eddig minden jó irányban halad, igazán elégedett vagyok az elvégzett munkával. A gyári Kawasakik és a gyári Yamahák nagyon gyorsak ezen a pályán, de én is várok még erőt az új motorblokkunktól. A második edzés végén óriási volt a forgalom a pályán és hatalmas verseny alakult ki. Olyan volt, mintha nem is teszten lennénk, hanem a mindent eldöntő időmérő edzésen. Kétszer engem is feltartottak, de végül a legutolsó körben így is sikerült javítanom.