DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. július 17. péntek
17:12

Apró hibák Verstappentől és Norristól, mindketten belenyaltak a sóderágyba is, a mclarenes nem járt messze egy nagyobb balesettől - és közben piros zászló épp a kavicsok miatt a Stavelot-nál!

Ez volt tehát a Belga Nagydíj második szabadedzése Spából, folytatás szombaton 12:30-tól a harmadik szabadedzéssel - tartsatok velünk akkor is és addig is!

Kb. két pilóta ért csak fel, de gyorskörök nyilván már nem lesznek - így itt a végeredmény: Antonellié a második edzés Norris és Verstappen előtt!

Néhányan azért egy próbarajtot beiktattak a bokszkijáratnál, erre mindenképp jó ez a két perc.

Kinyitott a bokszutca, aligha ér fel akár csak a mezőny eleje egy rendes körre.

17:58-kor folytatódik az edzés, azaz két percük lesz a csapatoknak. Magyarán gyakorlatilag egy kivezető körre lesz idejük - de azért szépen felsorakoztak az autók!

Mozgóképen Gasly balesete addig is:

Hat perc van még hátra, zajlik a takarítás - lesz-e vajon újraindítás?

És így nézett ki az autó hátulja az ütközés után:

Vizuálisan a baleset utáni pillanatok:

Nem volt pedig nagy megcsúszás, de a sóderágy megvezette az autót, és csúnyán eltrafálta az Alpine hátuljával a korlátot - se hátsó szárny, plusz a jobb hátsó kerék is kitört. És nem is jutott vissza a bokszba az autó, plusz az incidens helyét is takarítani kell majd.

Baleset, piros zászló! Gasly csapta oda az Alpine-t!

Amúgy nyilván, persze, 7 kilométeres pályáról beszélünk, nagyobbak az időkülönbségek, meg már lejárt lemez az Aston szenvedése, és különben is már félig a Hungaroringen járnak fejben a fejlesztéseikkel. De a több mint 5 másodperces hátrány az csúf, na!

Így állunk tehát az időmérős kísérletek után - emeljük ki a Russellt előző Colapintót (és Gasly sem lenne messze, de az ő körét elvették), illetve a középmezőnyben megint jeleskedő Racing Bullst:

Piastri volt az utolsó, aki még tartozott az élmenők közül lágy gumis körrel, a hatodik helyre jön be a McLarennel.

"A hátsók hidegnek tűntek, nagyon csúszkáltam. De azért nem 1,2 másodpercnyit" - üzente a rádión Russell. Hát, egyelőre megint Antonelli kezd jobban a Mercedesnél...

Norris viszont futott egy jó időt, lila középső szektorral, két tizedmásodperces hátránnyal a második helyen.

Megérkezett Russell is a másik Mercedesszel, de nagyon messze Antonellitől: csak a hatodik helyen a brit, majdnem 1,3 másodperc a differencia.

Megérkeztek a Ferrarik is a lágy gumikon, de gyenge az idejük: Hamilton épp csak Hadjar előtt a harmadik helyen hét és fél tizedes hátrányban, Leclerc már másodperc fölötti lemaradással az ötödik.

Hadjar 1:46,7-es idővel az élre áll, de csak ideiglenesen, Verstappen három tizeddel megelőzi - aztán viszont Antonelli majdnem fél másodpercet rádobott a holland körére is: 1:45,994! Eddig tartott a remény a Mercedes ellenfelei számára?

Örömhír a McLaren oldaláról: Piastri a pályán!

És közben a többség már a lágy gumikon tért vissza, szóval úgy fest, a megszakítás előbbre hozta az időmérős próbálkozásokat kicsit. Na lássuk őket!

A képen látható felhordott kavics okozta a megszakítást - de már indul is újra az edzés.

Közben a McLarennél nagyon dolgoznak Piastri autóján: emlékezhetünk rá, hogy az első edzés végén hidraulikus szivárgást észleltek az ausztrálnál, most a wokingiak közlése szerint azonosították ennek az okát, és az utolsó simításokat végzik, mielőtt kiküldhetik újra a pályára.

Érkeznek az első köridők, elsőre a közepes gumikat használva: Antonelli 1:46,911-es idővel vezet, de csak századokkal előzi a két Red Bullt.

"Rossz sisakrostély van fent" - jelezte rádión Hadjar. Pedig elő-elő bújik a nap Spában.

Elindult a második szabadedzés, néhányan máris a pályán. Ahol egyébként kellemes az idő: 23 fokos a levegő, 33 az aszfalt hőmérséklete.

Már három versenyző rajtrácsbüntetése biztos ezen a hétvégén motorkomponens-cserék miatt:

Lando Norris: 10 rajthely

Lance Stroll: 10 rajthely

Isack Hadjar: Rajtrács vége

Az első szabadedzés meglepő eredményt hozott, hiszen a Red Bull és a Ferrari tűnt a leggyorsabbnak, míg a Mercedes és az ő erőforrásaikat használó Mercedes egy lépésnyi hátrányban volt. Összefoglaló és eredmények az FP1-ről itt.

Köszöntünk ismét mindenkit, alig több mint tíz perc múlva jön az újabb, szám szerint a második szabadedzés Spa-Francorchamps-ból, az F1-es Belga Nagydíjról - kövessétek velünk az eseményeket!