A Mercedest eltiltották a Fiatal Pilóták Tesztjéről, mert illegális tesztet hajtottak végre 2013-as autójukkal az év során. Az eltiltás miatt a brackley-i csapat lesz az egyetlen, amely nem próbálhatja ki a Pirelli új abroncsait a hungaroringi futam előtt.
Bár a Mercedes kérvényezte a teszt lehetőségét az FIA-tól valószínűleg nem kap engedélyt erre.
"Nem tudom mindenki tudja-e, mekkora negatívum számunkra a teszt kihagyása" - mondta el Hamilton. "Magyarországra megyünk versenyezni úgy, hogy mások már egy más hasmagassággal teszteltek és különböző guminyomást próbáltak ki az új abronccsal és készen állnak a hosszú etapokra. Nekünk nem lesz semmi információnk, így kissé az ismeretlenbe megyünk. Nem szeretnénk ilyen pozícióban lenni, de ez van."
Hamilton: Nem korrekt döntés a gumiteszt kihagyása
https://formula.hu/f1/2013/07/09/hamilton-nem-korrekt-dontes-a-gumiteszt-kihagyasa 2013-07-09 19:30:00 2013-07-09 19:30:00
Lewis Hamilton úgy gondolja, a Mercedesnek nem szabad a Magyar Nagydíjra úgy megérkeznie, hogy nem tesztelték az új Pirelli abroncsokat.