#11 - Sergio Perez

A mexikóit a Sauberrel töltött második szezonja tette igazán naggyá, amely során három dobogót szerzett és kis híján győzni tudott Malajziában. Ekkor úgy tűnt, a McLarentől megkapta élete lehetőségét 2013-ra, ám a legendás csapat leszállóágba került, Sergio Perez pedig a nagy nyomás alatt nem felet meg a wokingiak elvárásainak. A csalódott pilótának a Force India dobott mentőövet, akiknek színeiben valósággal kivirágzott, s hamar az istálló történetének legeredményesebbje lett.

Adatok

Teljes név: Sergio Pérez Mendoza

Becenév: Checo

Születés:1990. január 26, Guadalajara (Mexikó)

Csapatai: Sauber, McLaren, Force India

Legjobb eredmény: 2. hely (2012, Malajziai Nagydíj; 2012, Olasz Nagydíj)

Legjobb rajthely: 4. (négyszer, először: 2012, Belga Nagydíj)

Legjobb bajnoki helyezés: 7. (2016, Force India)

367-383

A statisztikai adatok frissítve a 2016-os szezon végéig.

Rekordok és ranglisták

A független Sauber-istálló legsikeresebb versenyzője, az egyetlen, aki 2. helyet szerzett a csapatnak (két alkalommal), s az egyedüli pilóta, aki háromszor is dobogóra állhatott, ráadásul egyazon szezonban (2012).

A 10. legtöbb dobogó győzelem nélkül (7).

Idézetek

"Imádom a versengést, minden egyes nap. Nem csupán a pályán, hanem fizikai és mentális részről is."

"A McLaren felszereltsége lenyűgöző. Még ha a Sauberrel hasonlítom is össze, mely szintén jól felszerelt csapat, ez egy másik szint. De a leginkább az az elképesztő, ahogy az emberek hozzáállnak a munkájukhoz."

"Mindenki, aki ismeri a Formula-1-et, ismeri a McLarent, s tudja, hogy ez a Formula-1 legnagyszerűbb csapata."

Érdekességek

„Checo” Perez a Formula 1 történetének ötödik mexikói pilótájaként mutatkozhatott be, előtte a Rodríguez testvérek, a kevés nyomot hagyó Solana és Héctor Rebaque képviselték az országot a királykategóriában. A legnagyobb sikereket Pedro Rodríguez érte el, aki két futamot is nyert, s összesen hétszer állt dobogón.

Ő volt az első versenyző, aki a Ferrari versenyzői akadémiájának tagjai közül a Formula-1-be jutott - igaz, a Scuderia színeiben sosem versenyzett.

A 2011-es szezonban két versenyt is ki kellett hagynia egy komoly baleset miatt: a monacói időmérőn nagy sebességgel veszítette el uralmát autója felett az alagút után, s a sikánban lévő védőfalnak csapódott.

Testére, Antonio Perez szintén versenyző, jelenleg a mexikói Tractocamiones Super Copában versenyez, ahol 2016-ban a harmadik helyet szerezte meg, de indult már USCC-futamon is.

Perez nagyon nagy futballrajongó, s barátai sorában tudhatja a Manchester United, illetve a Real Madrid klasszisát, Chicharitót, azaz Javier Hernándezt.