A Ford most először készített ehető autómodellt 3D-nyomtatóval, bár a technológiát egyébként gyakran használják az új modellek tervezésénél, ahogy az új Mustang esetében is tették.
"A 3D-nyomtatás napjaink egyik legígéretesebb újdonsága, ez az ötlet pedig kiváló eszköz arra, hogy minél többen megismerjék ezt a technológiát, és azt, hogy mi mindenre használható." - avat be Paul Susalla, a Ford 3D-nyomtatási szakembere.
"Valami vicces dologgal akartunk előrukkolni, hogy bemutassuk: miközben a 3D-nyomtatással ehető Mustang-okat készítünk, ugyanezt a technológiát - nagyobb léptékben - a Ford vadonatúj sportkocsijának kifejlesztésénél is hasznosítottuk."
A Ford a 3D Systems vállalattal és annak élelmiszeripari ágazatával, a The Sugar Lab márkával közösen Los Angelesben alkotta meg a miniatűr csoki-Mustangokat. A borsmenta- és almaízű cukorból készített háromdimenziós printeket a 3D Systems készítette. A munka a Ford formatervező stúdiójából származó számítógépes Mustang-modellel kezdődött. A 3D Systems munkatársai ezt a digitális tervrajzot programozták be különleges, új nyomtatóikba, amelyeket kifejezetten arra terveztek, hogy ehető tárgyakat készítsenek velük. Et követően már csak néhány órát kellett várni, és el is készült a 10 centi hosszú, 5 centiméter magas csemege.
Bár a 3D-nyomtatással készült csoki-Mustang nem kifejezetten ezzel a céllal készült, a rendkívül kedvező fogadtatáson felbuzdulva a Ford átgondolja a licenc esetleges későbbi alkalmazását.
"A Mustang és a csokoládé párosítása sikeres receptnek tűnik." - árulja el Mark Bentley, a Ford terméklicenc-managere. "Izgalmas dolog azt látni, ahogyan ezek az új technológiák egészen újfajta módon közvetítik márkánk üzenetét."