2024. május 11. szombat

MecsekRali

Amit a Mecsek Raliról tudni kell

Új vagy részben új gyorsasági szakaszok, új rajt- és célceremónia-helyszín, egy különleges amatőrrali (MARB)-betétfutam – október 12. és 14. között ezekkel a különlegességekkel kerül ismét főszerepbe az autósport Pécsett és szerte Baranyában. Az 52. Aquaprofit Mecsek Rallye újdonsága, hogy a Prológ mellett a rajt- és a céldobogó is a Pécs Plazánál várja az érdeklődőket, ráadásul ingyenesen. A versenyzők pedig a klasszikus mecseki pályákon, de helyenként új vonalvezetésű gyorsasági szakaszokon is kipróbálhatják autóikat.

Kurtos: Ilyen ez a technikai sport

A Mecsek Ralin sajnos egy kicsúszásnak köszönhetően felborult Kurtos Robi és Szegedi Máté, akiknek hál ’istennek semmi bajuk nem lett. A kocsi kicsit „karcos”, ezért most még az idővel is harcolnak, hogy elkészüljenek az Eger Ralira.

Lovász-Kürtös: Megyünk előre

Rendkívül színvonalas és jól összerakott versenyen vett részt az LP Winner Motorsport csapata a hétvégi 51. Mecsek Rallye-n. Sajnos mindkét párost technikai probléma hátráltatta, ám ettől függetlenül élvezték a száguldást az új és régi pályákat felvonultató patinás versenyen.

Balogh János: A Mecsek továbbra is mumus

Izgalmas verseny zajlott Pécsen, a rali-ob utolsó előtti futamán, ahol több bajnoki cím is gazdára lelt. A program Európa-bajnoki szintűre sikerült, mivel régen autózhatott a mezőny hét különböző gyorsasági szakaszon egy verseny alatt.

Neukirchner: Szuper Ralis második hely

Az 51. Mecsek Rali hazai versenynek számít az MR Racing Hondás duójának a Neukirchner András - Guzi Róbert párosak, akik az ötös kategória második helyével térhettek haza, ám a boldogságuk így sem teljes.

Kazár Miklós: Most csak az számít, hogy célba értünk

A meglehetősen hosszúra nyúlt szünet után a Mecsekben folytatódott a 2017-es bajnoki szezon a Pro Racers párosa számára. Kazár Miklós és navigátora, Ferencz Ramón ugyan feldobottan érkezett Pécsre, az elmúlt hétvégi Mecsek Ralira, ám a teljesen megújult Ford Fiesta R5-össel meglehetősen kalandosra sikeredett a debütálásuk. Egy biztos, célba értek – abszolútban a hetedikek lettek – és az itteni tapasztalatokra támaszkodva akarnak tovább építkezni.

Mecsek Rali: Rangáék nagy hajrája

A Ranga Motorsport mindkét párosa hatalmas hajrát indított vasárnap a Mecsek Ralin. A Ranga Péter, Szőke Tamás kettős két gyorsasági szakaszt megnyert (éppen azt a kettőt, amely a pilóta édesapjáról elnevezett Ranga László úton fejeződött be) és bezsebelt egy második valamint egy harmadik helyet. Ezt látva volt igazán nagy kár a szombat reggeli beállítási problémákért, mert bár a kettős derekasan küzdött, és rengeteget ledolgozott a hátrányából, a dobogóhoz 1.3 másodperc hiányzott…

Három a magyar igazság és egy a ráadás

Ezt a mondást a Herczig Norbert – Bacigál Igor páros komolyan vette az ORB hétvégi pécsi futamán. A SKODA Rally Team Hungaria versenyzőpárosa ugyanis nem csak a hétvégi futamot nyerte meg, de az itt megszerzett pontszámokkal a Magyar Országos Rallye Bajnokság Abszolút Bajnokai is lettek.

Turán: 2 gyorsasági hiányzott a sikeres befejezéshez

Két gyorsaságival a vége előtt egy kicsúszással ért véget az 51. Mecsek Rali a Turán Motorsport párosa, Turán Frigyes és Bagaméri László számára.

Herczigék bevették a Mecseket, újra magyar bajnokok

Vasárnap nem nyert gyorsaságot, valamint egy alkalommal megforgott a Herczig–Bacigal páros, mégis győztek a szezon utolsó előtti raliján, valamint zsinórban harmadszor abszolút bajnokok lettek.

Magabiztos Herczig-vezetés a Mecsek Ralin

A nap hét gyorsasági szakaszából ötöt is a Herczig Norbert, Bacigal Igol duó nyert meg, így ők várhatják az élről a másnapi folytatást, megelőzve Hadik Andrásékat és Ranga Péteréket.

Turán: A java csak ezután jön

Új összeállításban vágott neki a Turán Motorsport párosa az 51. Mecsek Ralinak. A Ford Fiesta R5-ös navigátori ülésébe ugyanis Bagaméri László ült, aki korábban bajnokságot is nyert ebben a szerepben.