DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak JOHNNYBET
2021. november 29. hétfő

Nehéz gyermekkoráról, riválisától, Max Verstappentől eltérő karakteréről és a csatákhoz való hozzáállásáról is őszintén beszélt az újabb címvédésre készülő hétszeres világbajnok.

Végre bejelentették, hogy jövőre érkezik az Amazon Prime-ra a Netflix F1-es szériájára hajazó MotoGP-s dokumentumfilm-sorozat, amely nyolc részen át kalauzolja a nézőket a kulisszák mögé.

Norris a jelenlegi mezőny egyik legnépszerűbb pilótája, de korán rá kellett jönnie, hogy a hírnév bizony sokszor hátránnyal is jár. A közösségi média „hátborzongató” világáról mesélt egy interjúban.

Nagy embertömeg lepte el Juan Manuel Fangio szülővárosát, Balcarcét, ahol a legendás ötszörös világbajnok földi maradványait szállították át a helyi múzeumba, autói közé.

Jean Todt ejtett pár szót Michael Schumacherről, de szerinte azt csak remélhetjük, hogy valaha javulni fog a hétszeres F1-es világbajnok állapota.

Lewis Hamilton koronavírustesztje pozitív lett a tavalyi Szahíri Nagydíj előtt. Nico Rosberg most elárulta, fontolóra vette, hogy felhívja a Mercedest, hátha beugorhat volt csapattársa helyére.

A Top Gear által híressé vált műsorvezető és újságíró Jeremy Clarkson szerint ma már nem szeretik az emberek Lewis Hamiltont annyira, mint kezdeti éveiben. Ennek okát abban látja, hogy megváltozott.

Rovatunk következő versenyzője sosem vezetett F1-es autót, mégis nyert versenyt a világbajnokságon. Négy nappal később súlyosan megégett egy balesetben, amely közrejátszott korai halálában 1963-ban.

A spanyol pilóta nem vonulna vissza a harmadik világbajnoki címe előtt, David Coulthard elképesztőnek tartja a Williams autóját és újabb partnere lett a Michelinnek. Ezek voltak november 28-a hírei.

Nagyítóval kell keresni olyan nagyléptékű, korszakos F1-statisztikát, melyben a McLaren megelőzi a Ferrarit, s ráadásul az élen van: most egy ilyen kimutatást osztok meg a kedves Olvasóval!

Alonso és Button személyében 2015-ben két bajnokkal tért vissza a Honda: csaknem fél évszázaddal korábban szintén az F1 egyik legjobbját csábították magukhoz. Akkor egy győzelem lett az eredmény.

A címvédő Jarno Opmeer nyerte az austini pályán tartott kilencedik fordulót, ezzel átvette a bajnokság vezetését is. Már csak egyetlen tripla maradt a szezonból, melyen hármas összecsapás várható a végső sikerért.

A II. FES League 8. futama szombaton Hollandiában zajlott, ahol az előző helyszínekkel ellentétben száraz időmérő és verseny várt ránk.

Októberben elkezdődött az F1 esport legizgalmasabb időszaka. 2021. október 13-án rajtolt el az ötödik évében járó Pro Championship versenysorozat a világ leggyorsabb pilótáival.

A hétvégén az Ausztrál Nagydíj helyére beugró Katarba látogat a Formula-1, ahol az eddigi mezőnyből csak Sergio Perez versenyzett korábban. Így fest egy kör Losailban.