WTCR

Michelisz elfüstölt, Björk a pole-ban

A WTCR első időmérő edzésén Michelisz Norbert tűnt a szombati pole-pozíció egyik legnagyobb esélyesének, ám egy műszaki hiba minden reménytől megfosztotta őt. Thed Björk lett a befutó.

Egyetlen negyven perces szakasszal kezdődött meg a WTCR első időmérő edzése Marokkóban. A délelőtti két szabadedzésen meglepő módon vizes pálya várta a 25 fős mezőnyt, így egészen a kvalifikációig nem kerültek fel slick gumik az autókra. A szűk utcai vonalvezetés még délutánra is kissé nedves maradt, így a versenyzők meglehetősen sok kérdőjellel vágtak neki az időmérőnek.

coronel-wtcr-marokko

Norbi csapata a második szabadedzésen elszenvedett elektronikai hibát kijavította, így a hyundaios zavartalanul kezdhette meg a köridők hajszolását. Mindenki tapogatózva kezdte a körözést, hiszen több versenyző számára ez volt az első alkalom, hogy slick gumikon hajtott pályára ezen a helyszínen. A legtöbben rögtön megkezdték a pálya letapogatását, a néhány bokszban maradók egyike Michelisz volt.

Az első erősebb időt Gabriele Tarquini futotta meg 1:25,942-vel, miközben a versenyzők egyre magabiztosabbá válva javítottak egyéni legjobb idejükön. Megérte néhány percet Micheliszre várni, aki az első éles körével azonnal csapattársa mögé ugrott fel a tabellára, a másodikkal pedig - két lila szektort futva – át is vette a vezetést. 1:25,368-as körén nem sokkal később a WTCC tavalyi bajnoka, Thed Björk javított bő három tizedmásodpercet, ám nem sokáig élvezhette a rivaldafényt, ugyanis Norbi erre reagálva további két tizedmásodperccel növelte a tempót.

michelisz-elfustol

Ezt követően történt az, amit egyetlen magyar szurkoló sem akart látni: Norbi autója egy óriási lángcsóvát maga mögött húzva lelassult, majd a pálya szélén megállni kényszerült. Félő, hogy motorcsere lesz a történet vége, az autó ugyanis olyan zajokat produkált, amelyek egyetlen autótulajdonost sem tennének boldoggá - ezáltal pedig a 2. rajthelye is veszélybe kerülhet. (FRISSÍTÉS: A mezőny végére sorolták Micheliszt.)

A leparkolt autó és a pályán hagyott olajcsík miatt néhány percnyi piros zászlós szünet következett, és hirtelen az is kérdés lett, hogy a pálya szennyezettsége miatt vajon a többieknek lesz-e egyáltalán esélyük megjavítani Norbi idejét. A válaszra az utolsó percekig kellett várnunk, a több mint húsz autós mezőny ekkorra tudta csak letakarítani a kritikus szakaszt. Nagy tűzijáték helyett azonban csak egy apró pukkanás lett a show vége, az élen mindössze Thed Björk javított, aki azonban 1:24,698-as idővel könyvelte el a pole-pozíciót.

Folytatás délután 6-kor az első futammal.