WTCC

Huff a pole-ban a Hungaroringen, Michelisz 6.

A Citroenek, a Volvók és egy Chevrolet volt a leggyorsabb a WTCC mogyoródi időmérőjén, és bár a Hondák közül Michelisz Norbert végzett legelőrébb, a hazai pályán versenyző pilóta így is lecsúszott az első öt helyről.

Az eső által megkavart szabadedzések után az időmérőre ismét felszáradt annyira a pálya, hogy ne legyen szükség a vizes körülményekhez illő gumikra. Az ezúttal is 16 főt számláló mezőnyből négy autó búcsúzott a Q1 végén, amelyek között ezúttal is ott volt a két Zengő (Panis 14., Nagy 16.), a legnagyobb elvérző névnek pedig Tom Coronel számított.

huff

Az igazán nagy tétre menő küzdelmet persze a Q2 hozta, s a száraz pályán Robert Huff Munnich-Citroenje bizonyult a leggyorsabbnak, megelőzve Guerrierit, Bennanit, Girolamit és Catsburgot, így ez az ötös jutott tovább az első helyekről döntő superpole-ba. Michelisz Norbert éppen lecsúszott erről a lehetőségről, hiszen legjobb hondásként a 6. pozícióban zárt Chilton, Björk, Monteiro és Filippi előtt. A fordított rajtrács szerint zajló nyitófutamon így John Filippi áll majd az első rajthelyen, mellette a bajnokságot vezető Monteiróval, akinek így jó esélye lesz akár egy újabb győzelemre is. Michelisz ehhez képest az 5. és a 6. helyről kezdi majd a két futamot.

A legfőbb döntés persze az utolsó percekre maradt, a superpole-ban pedig ismét Huff autózta a leggyorsabb kört, amivel szezonbeli első pole-ját gyűjtötte be. Mögötte az SLR-Citroennel Bennani zárt, őket pedig Guerrieri, Catsburg és Girolami követi majd a főverseny rajtrácsán.