2024. április 20. szombat
WTCC

Megvan az első Volvo-pole, Michelisz a 6.

A várakozásokkal ellentétben a Citroen nem emelkedett ki a mezőnyből a WTCC második versenyhétvégéjén, Monzában rendezett időmérő edzésen. Mindhárom Volvo bejutott az utolsó szakaszba, ahonnan Michelisz Norbert éppen lecsúszott.

Az amerikai Kevin Gleason érkezésével 16 fősre nőtt a mezőny létszáma erre a hétvégére, így a Q1-ben a négy leglassabb autó esett ki. Ebben a kis csoportban azonban benne volt a Zengő Motorsport két pilótája, Aurelien Panis és Nagy Dániel is, akik így mindkét futamon a 13. és a 15. helyről startolhatnak majd.

C-lYX1gXkAI1_NA

A Q2-ben szokás szerint hosszas és fordulatos csata zajlott a továbbjutó helyekért, és a végén a Hondának jött ki kicsit rosszul a lépés. Michelisz Norbert csapattársa, Tiago Monteiro szélárnyékát kihasználva próbált volna előrébb lépni, de végül a 6. helyen zárt, ami éppen nem ért részvételi jogot a superpole-fordulóban. A sokáig a 10. helyen álló Ryo Michigami pedig a hajrában csúszott hátra egy pozíciót, ezzel elveszítette a fordított rajtrács pole-jának lehetőségét, ami így Marrakesh után ismét Tom Coronelhez került. Michelisz a két futamot az 5. és 6. pozíciókból kezdheti majd meg.

A superpole-ba bejutott Rob Huff a privát Citroennel, Monteiro a Honda képviseletében, valamint mindhárom Volvo, akik ezzel igazán nagyot szakítottak. Ezek után már matematikailag is jó esélyük volt, hogy először szerezzék meg az első rajthelyet a bajnokságban, és az egykörös csatározás végén Thed Björknek sikerült is ezt teljesítenie, méghozzá jelentős, hat tizedmásodperces előnnyel Monteiro előtt, aki így másodikként sorakozhat majd fel a rajtrácsra. Mögöttük végzett Huff, Catsburg, valamint a Q2-ben az élen záró, de a fináléban hibázó és körét feladó Nestor Girolami.

A Volvo triója a kvalifikáció végén a MAC3-ban is legyőzte a hondásokat, így ők gyűjtötték be a több konstruktőri pontot ezen a különleges betéteseményen.