2024. március 28. csütörtök
WTCC

Deja vu: Norbi nyerte a második versenyt!

Három évet kellett várni rá, de megérte: a magyar pilóta jelentős előnnyel szerezte meg pályafutása negyedik, hazai pályán második WTCC-győzelmét. Csak privát versenyzők a dobogón.

14 óra 40 perckor rajtolt a túraautó-világbajnokság hungaroringi hétvégéjének legjobban várt eseménye, a második futam, a pole-pozícióban a közönség kedvencével, Michelisz Norberttel. A magyar versenyző megőrizte első helyét, miközben a második pozíciót Tom Coronel vette át Chiltontól. Eközben az utolsó rajtkockából induló Gabriele Tarquini a fűre kényszerült, hogy kikerülhesse John Filippit, Rob Huff pedig Ma Qing Huával ütközve megpördült az első kanyarban, s a kör végén be is fejezte a versenyt. Bennani és Tarquini is kiállt a bokszba – utóbbi később újra csatlakozott a küzdelemhez.

Az első fordulót Michelisz 1,2 másodperc előnnyel zárta, ez 2,1-re nőtt a másodikban, 2,7-re a harmadikban. A Citroen nem tudott igazán sokat nyerni, Sebastien Loeb állt a legelőkelőbb helyen, ötödik pozícióban, mögötte az első futam dobogósaival, Lopezzel, Mullerrel és Valentével.

Féltávnál a Zengő Motorsport ászának előnye 5,7 másodpercre növekedett, végül 7,1 másodperccel nyerte meg a futamot – pár körrel korábban a 10 határát súrolta. A magyar pilóta a 2013-as suzukai verseny óta állhatott először a dobogóra, s a BMW után Hondával is megízlelhette a hazai közönség előtti sikert. Emellett az egyéni bajnokság hatodik helyére jött fel, a Yokohama-kupában pedig élre állt.

Tom Coronel és Tom Chilton álltak a magyar mellé a dobogón, a két Chevrolet a legjobb gyári versenyzőt, Tiago Monteirót előzte meg. Nem sikerült felzárkózni a Citroeneknek, Loebbel az élen az ötödik, hatodik, hetedik és kilencedik pozíció fűződik nevükhöz.

A bokszot megjáró Tarquini utolsóként ért célba, de még körön belül, és 1:50.356-tal megfutotta a leggyorsabb kört is. A Lada mindkét autóját elveszítette, miután féltávnál Kozlovszkijt is garázsba tolták – a szombaton a harmadik autót vezető James Thompson egy fogászati beavatkozás szövődményeire hivatkozta kihagyta mindkét mai futamot.