WTCC

Lopez a legjobb helyről várhatja bajnokká avatását, Norbi a 6., egyben a legjobb Hondás

A Kínában bajnokká avatott Citroen kisajátította az első három pozíciót a suzukai első versenyre, Michelisz Norbertnek ugyan nem sikerült a top5-be jutás, de hatodik helyével a legjobb hondásként végzett.

Reménykedtek a riválisok, hiszen a C-Elysée-k kétszer annyi súlytöbblettel voltak kénytelen nekivágni a hétvégének, mint a Honda és a Chevrolet autói, és a Lada is kvázi „üresen” kezdhette az időmérőt – elvben nekik kedvező pályán –, de a francia gyártó autói újfent bizonyították, miért nem volt ellenfelük a 2014-es szezon során.

Alig telt el néhány perc a kvalifikáció első részéből, amikor a TC2-es kategóriában futó Filipe de Souza kicsúszott, és elásta magát a Degnerben. A mentés idejére a pályabírók meglengették a piros zászlót, és néhány perccel később folytatódhatott a száguldás. Ami a papírformának megfelelően a Citroeneknek és a Chevyknek sikerült a legjobban, Norbi pedig kicentizte a továbbjutást, a 12. helyről várhatta a folytatást. Az első részből egyik Lada sem ment tovább, mellettük Münnich, Engstler, Filippi, de Souza és Kwong sem folytathatta az időmérőt.

A Q2-ben ismét érinthetetlenek voltak a franciák, annál nagyobb meglepetés volt a gyári Hondák szereplése, hiszen Tarquini, Monteiro és Bennani a 10., 11., és 12. helyen zártak. Öröm az ürömben, hogy az olasz pilóta ezzel megszerezte a pole pozíciót a vasárnapi második futamra, bár elmondása szerint nem így tervezték az időmérőt. Sajnos Norbi sem jutott tovább, számára az okozhatott örömet, hogy legjobb Hondásként a hatodik helyen végzett, nem sokkal elmaradva a top5 végétől, Hugo Valente Chevrolet-jétől.

A Q3 szétlövése is a várakozásoknak megfelelően alakult. Tom Chilton annak ellenére végzett Valente előtt, hogy a 130R-t igencsak szélesre vette (az első két szektorban a leggyorsabb volt), de jól tudta, hogy ezen a napon csak a negyedik hely lehet számára az elérhető maximum. Sebastien Loeb folytatta a sort, aki természetesen hozta a kötelezőt, Lopezzel azonban sem ő, sem az utolsóként induló Yvan Muller nem tudott mit kezdeni, így a bajnoki pontverseny éllovasa 2:05.439-ös idejével elhódította a pole pozíciót, egy olyan nap előtt, melyen valószínűleg felülhet a túraautózás csúcsára.