WSR

Csak egy ciprusi zavarta meg a titánok harcát

A Formula Renault 3.5 mezőnye a hétvégén Silverstone-ban vendégeskedett, ahol a tabellát vezető Oliver Rowland két szoros győzelmet aratott egyetlen bajnoki riválisával szemben.

Dppi_03115008_135

Rowland és az őt a pontversenyben a hétvége előtt 26 ponttal követő Matthieu Vaxiviere kiélezett küzdelme a szombati és a vasárnapi versenyre is rányomta a bélyegét, mialatt a páros mindkét futamon felállhatott a dobogóra. Az első megmérettetésen azonban egy váratlan név, a ciprusi Tio Ellinas lopta el előlük a show-t.

Ellinasnak a szezon során korábbi legjobb eredménye egy 4. hely volt, Silverstone-ban azonban már az időmérőn különösen jól ráérzett a körülményekre, hiszen megszerezte a pole-t az első futamra, ahonnan aztán domináns győzelmet aratott. Előnyét féltávig már 14,5 másodpercre tudta növelni, köszönhetően annak is, hogy a rajt után hátulról nekiütköző Jazeman Jaafar csak a saját autójában tett kárt, így tempót vesztett autójával feltartotta az üldözőket.

Jaafar később Vaxiviere-vel is összeakadt, aki emiatt lendületet veszített a Rowlanddel folytatott harcban, de a futam végére felzárkózott a brit mögé a harmadik helyre, így gondoskodva arról, hogy a lehető legkevesebb pontot veszítse vele szemben. Ellinas eközben kényelmesen szerezte meg első győzelmét a 2013-as GP3-as szezonzáró óta, ami segített neki feledtetni nagyapja néhány nappal korábban történt elvesztését.

Dppi_03115008_173

A vasárnapi versenyen Vaxiviere rajtolt a pole-ból, és előnyét megőrizve az első körökben egyértelműen gyorsabb is volt fő riválisánál, ám vezető pozícióját mégis elveszítette a bokszkiállások során. Míg a francia forgalomba tért vissza és beragadt Nyck de Vries sérült autója mögé, addig Rowland csapata kiváló munkát végzett, és a nap leggyorsabb bokszkiállását letudva az élre küldték vissza pilótájukat.

Noha Vaxiviere a futam hátralévő részében szinte végig ott loholt Rowland nyomában, előzni a leintésig nem tudott, így ismét fő riválisa árnyékában kellett befutnia a célba, ami most egy második helyet eredményezett számára. A dobogó harmadik fokára a brazil Pietro Fantin jött be, aki két és fél éve tartó WSR-pályafutása során másodszor végzett a legjobb három között.

A hétvégi versenyek után Rowland 36 pontra növelte előnyét Vaxiviere-vel szemben, amikor még három forduló, azaz hat futam van hátra az idei szezonból. A mezőny ezen a hétvégén a Nürburgringen folytatja a csatározást.