WEC

Kettős győzelmet szerzett a Porsche Mexikóban

Kört adott a Toyotának a címvédő márka mindkét autója a WEC ötödik versenyén: a szezon vége még messze, de Hartley, Bernhard és Bamber triójának pontelőnye már tetemes.

Az idény végén kiszálló Porsche két autója végig uralta a mexikóvárosi 6 órás futamot: a verseny végére kört adtak a Toyotáknak. A német márka számára fennakadást egyedül az okozott, hogy üzemanyagfolyás-mérőt kellett cserélniük a bokszutcában, továbbá az 1-es számú – Neel Jani, Nick Tandy és Andre Lotterer nevével fémjelzett – egység áthajtásos büntetést kapott bokszutcai gyorshajtás miatt, melyet a szabályozóval adódó probléma okozott.

A győzelmet így Brendon Hartley, Timo Bernhard és Earl Bamber 2-es számú Porschéja szerezte meg, zsinórban harmadszorra: az eredménynek köszönhetően már 40 pont az előnyük a világbajnokságban, tekintélyes különbség, habár a szezon kilenc versenyéből négy még hátravan. A győztes egység előnye 30 másodpercet tett ki Lotterer áthajtásosa miatt, mikor azonban Jani az utolsó etapra átült az autóba, 7 másodpercre dolgozta le ezt Bernhardhoz képest. A Toyota hiányt szenvedett leszorítóerőben a nagy tengerszint feletti magasságon található pályán, így nem volt versenyképes a hétvégén. A bajnokságban második helyen álló Buemi, Davidson, Nakajima trió állt a dobogó alsó fokára.

A Rebellion Racing első LMP2-es sikerét szerezte abszolút ötödik hellyel: Bruno Senna, Nicolas Prost és Julien Canal végig vezette a versenyt, leszámítva egy rövid periódust az utolsó órában, amikor a Manor az élre állt. Senna meg is pördült az üldözés közben, ám végül visszavette az elsőséget, a Manor pedig a kategória második helyét is elbukta Ben Hanley megforgása után.

Davide Rigon és Sam Bird Ferrarija egy másodperccel megelőzte Nicki Thiim és Marco Sorensen Aston Martinját a GTE Pro befutójánál, de túl gyorsan haladtak a teljes pályás sárga zászlós időszakban egy órával a vége előtt, ezért 10 szekundumot hozzáadtak idejükhöz, a győzelem pedig az Aston Martiné lett. A GTE Am osztályt a Dempsey-Proton Porsche nyerte.