USA

Newgardent a hétfői esőben sem lehetett kitaktikázni

A vihar miatt félbeszakított és másnapra halasztott alabamai IndyCar-futam második felében sem úszta meg a mezőny a csapadékot, ez viszont most lehetőséget adott a taktikázásra. Bourdais és Dixon számításai azonban nem jöttek be.

Az eredetileg 90 körösre tervezett versenyből vasárnap 22-t tudott teljesíteni az IndyCar mezőnye a Barber Motorsports Parkban, mígnem két piros zászlós szakasz után a mostoha körülmények miatt hétfőre tolták a folytatást a szervezők. A másnapi események immár száraz pályán kezdődtek, és az élen álló Josef Newgarden ezen körülmények között is kontroll alatt tartotta a versenyt, s első bokszkiállásáig 25 másodperces előnyt tudott kiépíteni az egymással csatázó Sebastien Bourdais és Ryan Hunter-Reay előtt.

DbfDGC2VQAAIM1U

A verseny utolsó szakaszára újra beköszöntő – immár kezelhető mennyiségű – eső azonban gondoskodott róla, hogy a címvédő amerikai ne tudjon könnyen elosonni a győzelemmel. Míg Newgarden és a mezőny többsége kettő, addig Bourdais és Scott Dixon egy bokszkiállással tervezett. A csapadék megérkezésekor a Penske pilótája az élről azonnal kihajtott esőgumikért, a két taktikai szakadár azonban kockáztatott, és így az élre kerülve megpróbálták slickeken a pályán tartani az autót, bízva abban, hogy Newgarden nem éri őket utol, illetve hogy egy biztonsági autós szakasz megmenti a futamukat.

A várt sárga zászló nem érkezett meg, így 8-9 körrel a leintés előtt Bourdais és Dixon is feladták tervüket, s kénytelenek voltak a bokszba hajtani esőgumikért, hogy aztán az 5-6. helyért vívjanak kiélezett csatát egymással: a francia végül kilenc századdal előzte meg új-zélandi ellenfelét a célvonalon.

Newgarden így végül mégis kényelmes előnnyel győzni tudott a vasárnapi halogatás révén a kétórás időlimit elérésekor leintett futamon, mögötte Hunter-Reay, valamint az SPM ezúttal is erős eredményt szállító kanadai párosa, James Hinchcliffe és Robert Wickens zártak.

A bajnoki pontversenyt a futam előtt vezető Alexander Rossi csak a 11. lett, így el is veszítette összetettbeli elsőségét Newgardennel szemben.

Most pedig jön az IndyCar legfontosabb hónapja, a május, legközelebb ugyanis már Indianapolisban fog száguldani a mezőny. Május 12-én még a belső pályán rendezik meg az Indy GP-t, 27-én pedig jön a sorozat főattrakciója, az Indianapolis 500.