USA

Nem született orosz győzelem az IndyCarban

Mihail Aljosin úton volt első tengerentúli sikere felé, de egy bokszutcai incidens miatt hosszú szünet után Simon Pagenaud szerezte meg idei negyedik győzelmét Ohióban.

A bajnokságot vezető Pagenaud hátfájdalmai ellenére szerezte meg a pole-pozíciót a Mid-Ohio versenypályán, és a 90 körös verseny 15. fordulójáig vezetett is. Ekkor Helio Castroneves és Scott Dixon összeakadása miatt kerültek elő a sárga zászlók, mely azoknak a versenyzőknek kedvezett, akik már végrehajtották kiállásukat – köztük Mihail Aljosin, a Schmidt Peterson versenyzője.

Miután a kiállásokat követően mindenki az orosz mögé tért vissza, úgy tűnt, Aljosin megszerezheti első győzelmét a szériában. Ahogy azonban felemelkedését, úgy a bukását is egy sárga periódus okozta, amelyet Jack Hawksworth falnak ütközése váltott ki a 60. körben. A mezőny ismét a bokszutcába zúgott, ahol az orosz versenyző a kavarodásban Ed Carpenterrel ütközött össze.

Az alternatív stratégián levő Conor Daly vette át a vezetést, de az utolsó körökben kénytelen volt újra kiállni. Így Pagenaud került az élre, a francia, aki szezon elején sorban háromszor nyert, de május óta nem állt a dobogó legfelső fokán, megszerezte szezonja negyedik győzelmét a Honda Indy 200-on. Bajnoki előnye 58 pontra hízott Will Powerhez képest, aki másodikként zárta a versenyt. Az Aljosinhoz hasonlóan taktikázó Carlos Munoz állt még dobogóra. Daly végül hatodik, az orosz a 17. helyen ért célba.