USA

Megvan az idei 9. győztes az IndyCarban

Az Indy 500 tavalyi bajnoka remek győzelmet szerzett, az elsőt a tavalyi iowai diadal után - Graham Rahal negyedik helyével feljött a Montoya mögé a tabellán, és a balhé sem maradt el.

Kereken egy éves győzelemmentes sorozatot szakított meg magyar idő szerint vasárnap éjszaka Ryan Hunter-Reay: az Andretti Autosport versenyzője a tavalyi Iowa Corn 300-on nyert utoljára, ráadásul idén még a dobogóra sem tudott állni az Indy 500 2014-es első helyezettje. Josef Newgarden – aki a verseny nagy részében vezetett –, végül nem tudta tartani honfitársát, és csak a második lett, az összamerikai pódiumot pedig az Ed Carpenter haragját kiváltó Sage Karam egészítette ki: a 2006-os Indy 500-on fordult elő utoljára, hogy a dobogó mindhárom versenyzője felett csillagos-sávos zászló lobogjon – akkor Sam Hornish Jr az apa-fia páros Marco és Michael Andrettit utasította maga mögé.

Komoly csillaghullást láthatott egyébként az iowai közönség, hiszen a pontverseny éllovasa, Juan Pablo Montoya már a 10. körben falnak csúszott felfüggesztés-hiba miatt, Scott Dixon csak hosszú szervizelés után tudott a mezőny után eredni (végül 18. lett). A pole-ról induló Helio Castroneves a verseny közepétől nem tudott beleszólni az élmezőny harcába és csak 11.-ként zárt, Will Power pedig folytatta „remek” 2015-ös sorozatát: a 10. helyen ért célba. Mindennek az lett az eredménye, hogy a stabilan teljesítő fontanai győztes, Graham Rahal 4. helyének köszönhetően átvette Dixontól a második helyet a tabellán, és csak 41-re van Montoyától, három versennyel a szezon vége előtt.

Az amerikainak egyébként nagyon hektikus versenye volt: kétszer kapaszkodott fel körhátrányból: előbb defekt, majd váltóhiba kényszerítette megállásra – ez utóbbinál a sárga zászlónak köszönhetően tudta behozni lemaradását, és észvesztő tempóban zárkózott fel az élmezőnybe. A harmadik helyen záró Karamnak a verseny után meg kellett hallgatnia Ed Carpenter panaszkodását – a veterán pilóta agresszív vezetéssel vádolta az első IndyCar-dobogóját szerző fiatal pilótát. „Azt mondtam neki, hogy nem tisztel senkit a pályán. Meg kellett volna büntetni a viselkedéséért” – mondta Carpenter, amire Karam válasza csak ennyi volt: „Ez az IndyCar, nem gokart, mi profik vagyunk, és ismerjük egymás határait.”

A 2015-ös IndyCar-szezon következő versenyét a mid-ohiói Lexingtonban rendezik augusztus 2-án.