Túraautó

Michelisz a TCR 2. edzését is behúzta

Alakul egy remek hazai hétvége a M1RA vendégszereplője számára: a szombati tréningen a WTCC-sztár 0,7 tizedet adott legközelebbi riválisának. A Zengő új Kiája eddig nem áll össze.

Okkal lehet Michelisz Norbert nevétől hangos a Hungaroring a TCR és DTM közös magyar versenyhétvégéjén: a saját csapata, a M1RA színeiben rajthoz álló pilóta 1:52,860-as körével agyonverte riválisait, Jean-Karl Vernay 0,736 másodperc lemaradással lett második. A Michelisz csapatánál, a M1RA-nál állandó státuszban versenyző Tassi Attila is megfordult az élen, végül harmadik lett.

A két magyarnak voltak forróbb pillanatai is: Michelisz kis híján ütközött Dusan Borkoviccsal, Tassi Attila pedig a pálya határainak többszöri elhagyása miatt utolsó figyelmeztetést kapott. Az edzés csak a csapat olasz pilótájának, a pontversenyben második helyen álló Roberto Colciagónak sikerült gyengébben: az olasz a 21. helyen zárt, két hellyel az éllovas Stefano Comini mögött.

Az első szabadedzést kihagyó Zengő Motorsportnak ellentétes előjellel indult a napja. Ficza Ferencnek nem sikerült megismerkednie a pályára ma reggel megérkezett Kiával: első körén félre kellett állnia az autóval, amelyet ha helyre is hoznak az időmérőig, akkor is megtett gyorskör nélkül kell nekivágnia a kvalifikációnak. A csapat WTCC-ből átránduló versenyzője, Nagy Dániel 18., az ETCC-ből ismert György Anett 24. helyezést ért el SEAT-tal. Tóth Csaba ezen az edzésen sem bukkant fel.

A maradék két vendégszereplő, Jedlóczky L. Márk Alfa Romeóval 22., Bernula István Kiával 23. helyen zárt.

A TCR két részre bontott időmérő edzése 16:50-kor kezdődik.