2024. április 19. péntek
Rali

Miskolc Rali: Kazárék remekül kezdtek

A nemrég egy quadversenyen felkartörést szenvedő Kazár Miklós volt a leggyorsabb a 21. Miskolc Rali péntek esti prológján – szombaton 12 gyorsaságit rendeznek az ORB második versenyén.

A prológgal kezdetét vette az idei országos ralibajnokság második versenye, a 21. Miskolc Rali – négy héttel azt követően, hogy az idénynyitó Eger Rali tragikus végkifejlettel, egy navigátor halálával zárult.

A Városház téren rendezett rajtceremóniát követően a miskolci Borsod Volán Sportpályán rendezték meg a prológot a Historic és az ORB kategóriák számára, melyen a versenyzők csökkenő rajtsorrendben vettek részt – a Rali2 prológjára már 15 órakor sor került.

A nyitányon az egy bő két héttel ezelőtti quados eseményen felkartörést szenvedő Kazár Miklós volt a leggyorsabb, miután 1,4 másodperccel megelőzte a mitsubshis ifj. Kiss Lászlót. Herczig Norbert és Bacigál Igor a harmadik helyen végeztek, az ő hátrányuk alig több mint két másodperc volt.

A Miskolc Ralin szombat reggel fél kilenckor rendezik az első gyorsaságit, legalábbis az ORB mezőnyében, a Historic kategória küzdelmei ugyanis már nyolc óra előtt megkezdődnek. Az ORB versenyzői háromszor négy szakaszt tesznek majd meg, az utolsó 19 óra 45 perckor kezdődik.