Rali hírek

Tragédia a Veszprém Ralin

Halálos baleset miatt félbeszakították a 2023-as Veszprém Ralit – Nemes Csaba raliversenyző vesztette életét, miután autójával az első gyorsaságin egy fának ütközött.

Velenczei RS Skodával folytatja a szezont

Távozik a Topp-Cars csapatától Velenczei Ádám és Vánsza Zsolt: Csehországból érkezik hozzájuk a legújabb fejlesztésű Skoda Fabia RS Rally2.

Vincze dominált a Salgó Ralin

Már pénteken lelépte a mezőnyt Vincze Ferenc, aki a power stage-t is megnyerte az idei első aszfaltos futamon, s ezzel magabiztos előnybe került az összetettben.

Felnőtt a magyar élmezőnyhöz László Martin

Murván mérsékelt tapasztalattal rendelkezik a fiatal pilóta, de a Székesfehérvár Ralin több szakaszt is megnyert, és harcban volt a győzelemért – egy defekt miatt végül lemaradt a dobogóról.

„A győzelem nem változtat semmin” – Ranga

Nem indul több versenyen a szezon során amiatt, mert abszolút győzelmet aratott a Székesfehérvár Ralin – ahol viszont rajthoz áll, ott 100%-os felkészültséggel teszi majd meg.

Ranga Péter nyerte az ORB-szezonnyitót

A pécsi pilóta jött, látott és győzött, a dobogóra még Vincze és Velenczei állhatott fel: izgalmas murvás futammal kezdődött a hazai ralibajnokság 2023-as szezonja.

A bajnoki cím a célja idén Velenceiéknek

Tavaly az utolsó futam kivételével végig dobogón álltak, nyertek versenyt és végül a harmadik helyen végeztek. A Velenczei–Vánsza páros most sem kisebb célt tűzött ki maga elé, mint a bajnoki cím.

Új autóval és navigátorral indul Vincze Feri

A Korda Racing marad, de egy újabb Skoda Fabia Rally2 és egy új navigátor is változást jelent a korábbi magyar bajnoknál: kiderült, hogy kivel/mivel indul a 2023-as szezonban.

Indul a Pirelli Nemzetközi Murva Kupa

A Kupasorozat szervezője a Mez&Mol Kft. (autogumiplaza.hu) a régió PIRELLI versenyabroncs forgalmazója.

László Martin nyerte a Szilveszter Ralit

A Topp-Cars belharcát és kettős sikerét hozta az idei Szilveszter Rali: László Martin és Zsiros Gábor egy másodperccel győzött Petr Semerád és Danny Persein előtt.

Elhunyt egy versenyző a Szilveszter Ralin

Gyászol a magyar ralitársadalom: Kaposi László még teljesítette a Szilveszter Rali első szakaszát, majd megállt a szíve. 59 éves korában elhunyt. Nyugodjon békében!

10 éve segíti a magyar ralit az Autogumiplaza

Fontos mérföldkőhöz ért a Pirelli versenyabroncsok magyarországi forgalmazója: tíz éve lépett be a hazai ralisportba, az azóta eltelt idő alatt pedig számos sikert könyvelhetett már el.