Admin
2018. június 21. csütörtök

Dupla fordulóval tért haza az Országos Gokart Bajnokság

Az Országos Gokart Bajnokság harmadik és negyedik fordulóját végre Magyarországon, két egymást követő hétvégén rendezték Kecskeméten. A Gokart Stadionban tartott második erőpróba egyben a CEE Rotax Max Challenge állomása is volt, így rengeteg nevezés érkezett a futamra. Íme az Autósport és Formula Magazin Motorsporthíradójának beszámolója:

Öt őrült belső felvétel a Francia Nagydíjak történetéből

Coulthard mutogat, Villeneuve eldobja, Hakkinen és Barrichello előz...

Így használja intelligens robotját a Mercedes

Például kávéfőzésre..

Amikor a mezőny kétharmada kiszállt a felvezető körön: A botrányos 2005-ös USA Nagydíj Palik László tolmácsolásában

„Bojkott a Forma-1-en!” – hüledezett a népszerű kommentátor az indianapolis verseny rajtjánál, melyre a mezőnynek csupán hat tagja sorakozott fel.  Az esettel Retro – Amikor az F1 lábon lőtte magát című cikkünkben foglalkoztunk bővebben.

Targoncát reklámozó F1-es pilótára sem emlékszünk

Valtteri Bottas új reklámkampánya támogatójával.

Verstappen a szimulátorban rója a Paul Ricard-i köröket

Új pálya a versenynaptárban, Max Verstappen felkészülten akar megérkezni.

Impozáns darabokkal bővült Alonso sisakgyűjteménye

Fernando Alonso közismerten nagy sisakgyűjtő, ami a futballistáknál a mezcsere, az a kétszeres F1-es világbajnok spanyolnál egy másik kötelező „ruhadarab”. És ha már Le Mans-ban járt, gyorsan bővítette is kollekcióját: az egyik sisakot indianapolisi riválisától, Tony Kanaantól kapta, akivel egyébként a tavalyi amerikai bemutatkozás óta össze is barátkozott, míg a másik darab Pechito Lópezé, aki annak idején a túraautó-világbajnokságot tarolta le, most Alonsóék testvérautójában, a másik Toyotában teljesítette a Le Mans-i 24 órást. Mehet mindegyik Alonso saját múzeumába.

Még a konkurens is gratulált a Toyotának Le Mans-i győzelme után

Nem feltétlenül arra gondolnánk először, hogy egy konkurens márka gratulálni fog egy másiknak bármilyen eredmény láttán, Japán viszont, ahogy nagyon sok mindenben, ebben is kivételes. A Toyota a 2018-as Le Mans-i 24 órás leintése után nem máshonnan, mint a Mazdától kapott gratuláló tweetet: „Üdv a japán Le Mans-győztesek klubjában!”

Hogyan, miért és hol kezdjünk gokartozni?

A sok beérkező kérdés miatt összeállított egy anyagot erről a Magyar Gokart Szövetség - ez erre a linkre, vagy az alábbi képre kattintva olvasható!

pf6

Komikus és fájdalmas egyben, ahogy ezek a srácok minimotorokkal esnek-kelnek

A briteknél úgy tűnik, hogy hamar megedződnek a versenyzőpalánták.

Bottas vízibiciklivel hangolt a hétvégi F1-es futamra

A Mercedes finn pilótája aktív pihenéssel készült:

Aki számít, gratulált Alonsónak Le Mans után

A spanyol köz-, illetve sportélet prominens szereplői is gratuláltak Fernando Alonsónak Le Mans-i győzelme kapcsán. A spanyol királyi család Twitterén azt emelték ki, hogy nincs olyan pálya, verseny, illetve sorozat, ami ne hódolna be előbb vagy utóbb a világ legjobb pilótája, vagyis Alonso előtt, míg a Real Madrid kétszeres világbajnok honfitársuk áldozatkészségét és tehetségét méltatta.

Herczigék megerősítették harmadik helyüket az Eb pontversenyében

A Ciprus Ralin szerzett újabb nagyszerű dobogónak köszönhetően az összetett bajnoki értékelésben is megőrizte harmadik helyét Herczig Norbert és Ferencz Ramón - a MOL Racing Team versenyzői 22 pontot tettek hozzá az eddig megszerzett egységeikhez, így 62-nél tartanak négy futamot követően. A bajnokságot 98 ponttal vezeti a portugál Bruno Magalhaes, Alexej Lukjanuk 83-mal második, Herczig Norbert 62-vel harmadik, majd a cipruson győzedelmeskedő Simos Galatariotis következik 50-nel.

A többiek már le vannak maradva, az ötödik helyen álló Nikolaj Griazin és Ricardo Moura 30-30 pontot szerzett eddig és bár fontos megemlíteni, hogy a nyolc futamból csak hatot értékelnek az ERC-ben, egyelőre a listavezető Magalhaest leszámítva mindenkinek van legalább egy eldobható eredménye már. Herczigék kihozták a maximumot abból a két versenyből, ahol a többihez képest kisebb (de még így is jelentős) mezőny állt rajthoz, így bizakodva várhatják a folytatást - következik Olaszország, majd a Barum Rali, a Lengyel Rali, végül pedig a Liepaja Rali.

Botka Dávidék egyébként a most megszerzett nyolc pontjukkal a 18. helyen állnak a tabellán, ifj. Érdi Tiborék pedig az abszolút 31. pozíció mellett az ERC2 második helyét foglalják el - itt viszont még érdekesebb a képlet, hiszen csak négy futamot értékelnek, így Érdiék az eddigi két győzelmükkel kifejezetten jól állnak.

A tabella ezen a linken megtekinthető!

herczigék2

fotó: MOL Racing Team

Videó: A leintés után rohant neki versenyzőtársának a motoros

A Moto2-esek Katalán Nagydíjának legfurcsább balesete már a leintés után történt: Miguel Oliveira már ünnepelte a második helyét, amikor Simone Corsi – vélhetően figyelmetlenségből – beleszállt hátulról. Szerencsére egyik versenyzőnek sem esett baja, sőt a helyszíni jelentések szerint a portugál még nevetni is tudott a bizarr és igen veszélyes incidensen, de természetesen a felügyelők nem hagyták szó nélkül a történteket: Corsi a soron következő holland futamon csak a mezőny végéről rajtolhat. Sokak szerint még ez is túl enyhe büntetés az olasznak – mutatunk egy nézőtéri videót a balesetről:

Hegymászással kapcsolódott ki Ricciardo

Ilyen kilátás várja azt az F1-es pilótát, aki a gyönyörű kolorádói Boulder városánál fedezi fel a természetet.

Hamilton édesapja áldozataiért mondott köszönetet

Ma tartják a nemzetközi apák napját, Lewis Hamilton ebből az alkalomból pedig egy rövid videóban emlékezett meg édesapja tetteiről, amelyek nélkül sosem válhatott volna belőle négyszeres világbajnok.

ERC: Drámai végjáték, dobogón Herczigék

A ciprusi forduló vasárnapján a helyi Simos Galatariotis annak ellenére győzedelmeskedett, hogy az utolsó szakaszt 2,3 másodperces hátránnyal kezdte meg az élen álló Al-Attiyah mögött. A katari már magáénak érezhette a győzelmet, ám a befutó előtt ismét utolérte őt a balszerencse, ugyanis egy defektet elszenvedve volt kénytelen átadni az első helyet üldözőjének. Galatariotis ezzel könnyedén átvette a vezetést, ám nem sokkal a helycsere után ő is ugyanúgy járt, mint riválisa, egy jobb első defektet szedett össze a murvás, sziklás szakaszon. A ciprusi végül három keréken hozta haza az autót, első helyezésével pedig egy tíz éves nyeretlenségi szériát tört meg hazájának.

A második helyen hihetetlen szorosan, 0,6 másodpercre Bruno Magalhães érkezett, és a szerencsétlenül járt Al-Attijah-t még a regnáló magyar bajnok, Herczig Norbert és Ferencz Ramón párosa is megelőzte, az összesített harmadik helyet megszerezve ezzel. Botka Dávid és Mesterházi Márk három és fél perces hátránnyal végül a hetedik lett.

Az eredmények itt megtekinthetők!

herczig-ciprus-erc

Különleges sisakfestéssel készül hazai versenyére Grosjean

Tíz év kihagyás után idén ismét Franciaországba látogat a Formula-1, Romain Grosjean pedig stílusosan egy egyedi dizájnnal várja hazai versenyét. A haasos szimulátoron már feltérképezte a Paul Ricardi vonalvezetést, és első benyomásai alapján egy "szupergyors" pályáról van szó, amelyen "nagyszerű" lesz versenyezni. Grosjean egyébként azon kevesek közé tartozik, aki idén még nem szerzett pontot az F1-ben (Szergej Szirotkin van még így ezzel), de talán a hazai helyszínen sikerül áttörnie a gátat.