2018. október 16. kedd

Videó: Button már tesztelte LMP1-es autóját

A Jenson Button TV újabb epizódjában betekintést nyerhetünk a kulisszák mögé:

A dobogón kérte meg barátnője kezét a magyar versenyző - videó

Merencsics Árpád hétvégén az idei RallyLegenden, San Marinóban állt rajthoz a Lancia Delta Integraléval, de ezúttal nem magáról a versenyzésről marad neki igazán emlékezetes a futam: a dobogón ugyanis megkérte párja, Milánkovics Katinka kezét. Az eseményről videó is készült:

Egy újabb Senna-rekordot állíthat be hétvégén Hamilton

Napi statisztika: jelenleg Ayrton Senna az egyetlen, aki egymást követő öt szezonban is meg tudta nyerni ugyanazt a nagydíjat, 1989 és 1993 között volt verhetetlen Monacóban. Lewis Hamiltonnak most esélye van egy hasonló szériára, ugyanis zsinórban négyszer nyerte már meg az USA Nagydíjat és ha az előttünk álló hétvégén is behúzza, azzal neki is meglesz az öt - a Mercedes és a brit jelenlegi formáját elnézve erre azért jó esély van...

pf1_4

fotó: dppi

A következő három versenyhétvégén is Formula-1-es autóba ül az F2-es pilóta

Az, aki nézi az első szabadedzéseket, már fel sem kapja a fejét Nicholas Latifi nevét hallva. A 23 éves kanadai eddig háromszor ült első szabadedzésen a Force India autójába, és a következő három versenyen, az USA-ban, Mexikóban és Brazíliában is átveszi 90 percre a VJM11-et.

Bern se úszta meg, hogy versenypályát rajzoljon utcáiból a Formula-E

Döntés született arról, hogy a Formula-E ötödik szezonjában a svájci fordulónak idén otthont adó Zürich helyét jövőre a főváros, Bern veszi át, így a villamossínekről egy új helyszínre költözik a forduló. Már a pálya vonalvezetését is bemutatták, amit az Aare folyó mellett alakítanak ki, és amely a városi helyszűke miatt egy furcsa kialakítású bokszutcát kap. A Bern ePrix-t 2019. június 22-én rendezik majd, közvetlenül a New York-i szezonzáró előtt.

DpinqXNX4AAeilt

Molnár Bendegúz a Swift Cup Europe magyar bajnoka

A Swift Cup Europe hungaroringi hétvégéjén Molnár Bendegúz gyűjtötte a legtöbb pontot, és 1,5 egységre felzárkózott Forrai Gábor mögé, ám a gyorsasági-ob ezen bajnokságban még nem ez jelentette a szezon végét: egy héttel később a Red Bull Ringen tartották a finálét, ahol Molnár mindkétszer megnyerte a magyar értékelést, így nagyszerű hajrá után ő szerezte meg a bajnoki trófeát. A nemzetközi értékelésben Jan Antoszevski nyerte az összetettet, őt már nem tudta befogni Molnár, aki ezen a tabellán második lett.

44117065_983750461808858_422879069760126976_n

(Fotó: Swift Cup Europe Facebook, Molnár Beldegúz a képen balról a második)

Michelisz megint beugrik versenyezni saját csapatához

Idén először áll rajthoz a saját maga által alapított versenyistálló, a M1RA színeiben Michelisz Norbert, azaz először indul az ebben az évben létrejött TCR Europe sorozatban. A magyar versenyző az előttünk álló hétvégén következő barcelonai szezonzáróra nevezett be, ahol ugyanúgy Hyundait fog vezetni, mint teszi azt állandó munkahelyén, a WTCR-ben is. Michelisz elmondása szerint azon lesz majd, hogy segítse a M1RA-nál versenyző Nagy Dániel hétvégéjét, úgy a pályán, mint azon kívül. Nagy idén eddig egy győzelmet szerzett és az 5. helyen áll a tabellán, a finálé előtt pedig már csak hajszálnyi, matematikai esélye van a bajnokság megnyerésére - hasonlóan honfitársához, Tassi Attilához.

A M1RA idén a versenyek többségén egy második autót is indított Nagy mellett, akinek négy hétvégén át Francisco Mora, legutóbb pedig Nicola Baldan volt a csapattársa. Ezt a szerepet veszi most át Michelisz, illetve egyelőre nincs hír arról, hogy egy harmadik autót is indít-e a csapat a legutóbb, Monzában náluk vezető Baldannal.

michelisz

Így búcsúzik a Mercedes a DTM-től

Egy hangulatos, az elmúlt 30 év legendás pilótáit felidéző videóval:

Lemaradtál a fuji 6 órásról? Itt az összefoglaló!

Megállíthatatlan a világbajnok: már tizedik győzelmét szerezte 2018-ban

Johann Kristoffersson a ralikrossz-világbajnokság németországi állomásán sem talált legyőzőre, így idén tizenegy fordulóból tízet megnyert – nem kérdés, hogy a komplett autósportban ki nyújtja idén a legdominánsabb teljesítményt. Itt visszanézhetitek a döntő futamot:

Dömsödön zárult a hazai autókrossz idény – nézd vissza a futamokat!

A Dömsödi Autocross Arénában került sor az autókrossz-ob idei utolsó állomására, amely egyben CEZ-forduló is volt. Az MNASZ közlése szerint a legjobb Magyar a TAX1600-ban Törő Zsanett, TAX kategóriában Antal István, BUGGY1600-ban Karesz Ábrahám, míg SuperBUGGY-ban Szabolcs Klenáncz volt. Az alábbi videóban a versenyeket is vissza lehet nézni:

Nyitókép: SpeedLight Photo Agency Kft.

A címvédés után sem lassít kétszeres Európa-bajnokunk

Ifj. Érdi Tibor néhány hete biztosította be második Eb-címét az ERC2-ben, most hétvégén pedig már az ERC kategóriában indult Lettországban, először az új autójával. Érdi az abszolút értékelés tizenegyedik helyén végzett, míg a másik magyar induló, Klausz Kristóf 15. lett.

érdi-1

Jüri Vips jobb, mint Hefler Róbert

A napokban mutattunk egy vicces videót arról, hogyan sikerült félre a gyorsasági-ob Formula Renault kategóriájában futamgyőzelmet szerző Hefler Róbert dobogós ünneplése, aki a földhöz csapva próbálta kidurrantani a pezsgőt - az üveg azonban összetört.

Ugyanezzel próbálkozott a Formula-3-as Európa-bajnokság második hétvégi futamát követően a győztes Jüri Vips is, ám vagy a német pezsgősüvegeket csinálják strapabíróbbra, vagy a hockenheimi dobogó alatt puhább a szőnyeg, mert az észtnek sikerült megvalósítania, amit eltervezett:

Az árokban ért véget a Mecsek Rali egyik esélyesének versenye

Balogh Jánosék az abszolút értékelés második helyén álltak és még az elsőségért is harcban voltak, amikor a Mecsek Rali szombati napján az árokba borultak. „Köszönjük az aggódó üzeneteket, Janival mi jól vagyunk, de a szívünk nagyon fáj, hogy az abszolút 2. helyről estünk ki” – írta Czakó-Budai Annamária navigátor a Facebook-oldalán. Ide kattintva további fotókat is találhattok a balesetről és a Mecsek Rali első két napjáról.

mecsek-rali-pentek-szombat-ft (75)

mecsek-rali-pentek-szombat-ft (78)

Nézd bármelyik bajnokesélyes fedélzeti kamerájából a DTM fináléját!

Gary Paffett 240 ponttal vezet a 233 egységet gyűjtő Paul di Resta és a 226 pontos René Rast előtt, azaz még bármelyikük megnyerheti az idei címet a Német Túraautó-bajnokságban. A DTM hivatalos YouTube-csatornáján pedig a „hagyományos” közvetítés mellett a három pilóta belső kamerájából is nézhetitek a mindent eldöntő hockenheimi futamot – ehhez a lejátszó alsó sávján kell a megfelelő gombra kattintani:

Élőben néznéd a Mecsek Ralit? Itt a lehetőség!

Élő közvetítés az ORB aktuális állomásának utolsó versenynapjáról:

BMW-pole az idényzárón, tovább zárult az olló a bajnokesélyesek között

Marco Wittmann nyerte a DTM-szezon utolsó időmérőjét, így ő indulhat az élről a 13:30-kor startoló utolsó futamon Hockenheimben. Az előző öt versenyt megnyerő René Rast lett a második, Gary Paffett pedig a harmadik, a szintén bajnokaspiráns Paul di Resta viszont csak 11. helyen zárt. A bajnokságot így most Paffett 240 ponttal vezeti a 233 pontos Di Resta és a 226 egységet gyűjtő Rast előtt – mivel még 25 pont szerezhető, mindkét mercedeses és a nagy formában lévő audis is bajnok lehet még. Itt visszanézheted a teljes kvalifikációt:

Második hellyel zárta bajnoki szezonját Mick Schumacher

A hétszeres F1-es világbajnok Michael Schumacher fia már a szombati második versenyen bebiztosította a Formula-3-as Európa-bajnoki címet, így a vasárnapi utolsó futam már egyfajta jutalomjáték volt számára. A német végül tegnaphoz hasonlóan ezúttal is második lett, míg a viadalt Robert Shvartzman nyerte, aki ezzel a tabellán harmadikként zárt Schumacher és Daniel Ticktum mögött. Itt teljes hosszában visszanézhető az idei utolsó F3-as futam:

Paffett jól kikáromkodta magát élő adásban, aztán jöhetett a bocsánatkérő videó

Függetlenül attól, hogy megzavarja-e az ember nyugalmát, amikor egy versenyzőt káromkodni hall valamilyen heves pillanat után, van azért abban valami fájdalmasan mű, amikor ezt követően hosszas bocsánatkérésekbe bonyolódik az illető az "elfogadhatatlan" viselkedése miatt.

Így járt a DTM szombati futama után Gary Paffett, aki a bajnokságban ugyan átvette a vezetést Paul di Restától a szezonzáró előtt, ám mégis duzzadt benne a feszültség, amikor áthaladt a célvonalon. Negyedikként intették le, miközben korábban a győzelemért is harcolt René Rasttal, de a safety car után, az utolsó körökben visszaesett. "Kiküldik a biztonsági autót egy kicsi törmelék miatt [amúgy Augusto Farfus autójának konkrétan a leszakadt ajtaja hevert egy darabban a pályán – a szerk.], de arra nincs safety car, amikor ez a ********* **** teríti be az egész pályát! Szörnyen veszélyes volt!" - hallatszott Paffett rádiójában, aki emellett a versenyirányítás felé is intézett néhány keresetlen szót.

Később tudatták a brittel, hogy a közvetítőstáb az élő műsorba is bejátszotta nem túl hízelgő kommentárját, s ezt követően egy egyperces videóban nyomatékosította, hogy senkit nem akart megbántani, és hogy nem szeretné, ha ezen mentalitásáról emlékeznének rá az emberek. Az vesse rá az első követ, aki nem mondott még csúnyát, amikor nem számára kedvezően alakult valami.

Videó: Gigászi csatát produkált a két bajnokesélyes a DTM első futamán

A hockenheimi évadzáró szombati versenye leginkább René Rast és Gary Paffett párharcáról marad emlékezetes: nem elég, hogy a győzelemért csatáztak, Paul di Resta mellett még mind a ketten esélyesek a végső sikerre is. Íme, a párharc és a teljes futam összefogllaója: