Admin
2018. május 25. péntek

Ekström előbb megnyerte, aztán elveszítette a WRX szezonnyitóját

Barcelonában kezdte meg 2018-as évadát a Ralikrossz-világbajnokság, a tavalyról ismert erőviszonyok pedig egyelőre változatlanok maradtak, hiszen a döntő rajtjánál ott volt Mattias Ekström, Petter Solberg, a címvédő Johan Kristoffersson, Andreas Bakkerud és Sebastien Loeb is. A finálét Solberg kezdte a pole-ból, ám jobban rajtolt nála Ekström, aki már az első kanyar előtt a pálya belseje felé szorította riválisát, olyannyira, hogy Solberg a gumibálában landolt, és végül az utolsó helyen végzett. A futamon Ekström ért célba elsőként, utólag azonban Solberg leszorításáért kizárták őt a döntőből, így a győzelmet Kristoffersson örökölte meg Loeb és Bakkerud előtt. A DTM-mel idénre felhagyó, és minden erejével a ralikrosszra fókuszáló Ekströmöt csak a döntőben elért eredményeitől fosztották meg, az előfutamokban szerzett pontjai megmaradtak, így a negyedik helyen tanyázik a bajnokságban.

Keke és Nico Rosberg is bemutatózik Monacóban

Különleges eseménnyel fűszerezik a csütörtöki F1-es programot Monacóban: az első szabadedzést követően egyszerre gördül pályára világbajnok apa és világbajnok fia, azaz Keke és Nico Rosberg. Ráadásul mindketten a világbajnok autójukat mutatják meg - Keke az 1982-es Williamset, Nico pedig a 2016-os Mercedest. Nico szerint néhány kört teljesítenek majd a pályán.

pf7_1

Így kell őrült módon átrohanni egy falun egy Porschével

Részlet Ruben Zeltner belsőkamerás felvételéből a Sachsen Raliról - az "eszköz" egy Porsche 996 GT3:

Tizenegy éves a monacói Alonso-Hamilton harc

2007-ben vívta emlékezetes monacói csatáját Fernando Alonso és Lewis Hamilton, az aktuális világbajnok és az újonc. A két McLaren-pilóta nagyot meccselt egymással már az időmérőn is, ahol Alonso bizonyult gyorsabbnak, majd a futamon is végig közel voltak egymáshoz - a csapat végül Hamiltont a tervezettnél előbb hozta ki a bokszba, Alonso így meg tudta őrizni első helyét, majd Ron Dennisék szóltak is a két versenyzőnek, hogy ne harcoljanak tovább egymással...

Ilyen volt egy monacói pole-kör 15 éve

2003 és Ralf Schumacher Monacóban:

Hazai F1-es futama előtt Leclerc beugrott Albert herceghez Monacóban

"Következik a számomra legkülönlegesebb hétvége az idei évben, de valószínűleg az egész karrierem során: a legelső hazai F1-es futamom. Nagyon büszke vagyok arra, hogy visszahozhattam Monaco színeit az F1-es rajtrácsra 24 év után. Külön köszönök mindent édesapámnak és Jules-nek. Találkozunk... otthon!" - írta közösségi oldalán Leclerc, aki a jeles alkalom miatt beugrott Albert herceghez is:

leclerc_3

lecler2

leclerc3

A csodaújonc sem úszta meg a zúzdát az Indy 500 hétfői edzésnapján

Attól, hogy az időmérő a hétvégén lezajlott, a gyakorlás még nem állt le Indianapolisban, hétfőn egy újabb edzésnapot tartottak a versenyre kvalifikáló 33 autó számára. Ezúttal első alkalommal Robert Wickens is megtapasztalhatta, milyen a világ egyik legtekintélyesebb versenypályának a falához simulni: a kanyarvételkor történt koccanást követően vált irányíthatatlanná a Schmidt Peterson Motorsport Hondája, ami aztán pár száz méter múlva egyenesen a fal felé vette az irányt. Szerencsére a haja szála sem görbült a kanadainak, aki idén már két dobogós helyet szerzett, első futamán pedig a pole-ból indulva a győzelem kapujából ütötték ki. Az Indy 500-ra most csak a 18. rajthelyet szerezte meg. Az alábbi két videóban a baleset és az edzés összefoglalója látható.

A mezőnyre már csak egy további tesztnap vár pénteken, aztán vasárnap már tényleg elrajtol a 102. Indianapolis 500.

Szupermodell csontkollekció versenyautót vezet - ezzel vajon mit üzen a Formula-E?

Az még hagyján, hogy a Berlin ePrix sztárvilágból érkezett VIP-vendége, Emily Ratajkowski beült Nico Rosberg mellé néhány körre a hétvégén, de a modell-színésznő emellett maga is megtapasztalhatta a vezetés élményét, méghozzá nem is akármilyen masinában: a Formula-E bemutatókon használt autójába ülhetett bele a maga 54 kilójával, ezzel prezentálva a világnak, hogy ha nem is versenytempóban, de tényleg bárki el tudja vezetni ezeket az elektromos autókat, amelyekkel aztán élpilóták öldöklő harcot vívnak a bajnoki címért. Ratajkowski volt az első női sztárvendég, akinek megadatott ez a lehetőség (női versenyző három is volt már korábban az FE-ben), de a szervezők egyébként is gyakran igyekeznek ilyen vezetési lehetőséget adni a sporton kívülről érkező hírességeknek.

Ez pedig felvet egy érdekes kérdést: más formulaautós csúcssorozatok, mint a Formula-1 vagy az IndyCar vonzerejének egy részét éppen azzal nyeri, hogy büszkén hirdeti, az ő együléses aszfaltszaggatóikat átlagember elvezetni sem lenne képes. Ezzel szemben az FE-ben éppen azzal próbálják magukat népszerűsíteni, hogy teljes kívülállók kezébe adják a kormányt. Egy újabb terület, amelyben az elektromos sorozat egészen ellentétes utat jár, mint a hagyományos szériák.

Érdekes képek: Ilyen a Hungaroring repülőről fotózva

Korábbi kollégánk, Vajta Balázs lőtte a két fotót.

Egy éve ment el Nicky Hayden

A MotoGP és Superbike-világbajnokság is megemlékezett a 2006-os világbajnokról, aki napra pontosan egy évvel ezelőtt, 36 évesen veszítette életét.

Korabeli felvételek az első Monacói Nagydíjról

Az 1950-es, legelső világbajnoki szezon második állomása a Monacói Nagydíj volt. A monte-carlói aszfaltcsík érdekessége, hogy a vonalvezetés nem sokat változott az eltelt 68 évben – leszámítva persze, hogy a biztonságot akkoriban néhány szalmabála jelentette.

10 autó esett ki a legelső körben, a győztes pedig a később ötszörös világbajnokká váló Juan Manuel Fangio volt.

Leclerc körbevezet minket otthon: ilyen egy kör vele Monacóban

És miközben szimulátorozik, magyaráz is:

Fotók: Hartley különleges sisakfestéssel támad Monacóban

Az új-zélandi különös sisakfestéséről a Helmart Helmet Design posztolt:

Ricciardo újabb alakítása: Coultharddal együtt bemutatták az év táncmozdulatait

Hétvégén Zandvoortban népszerűsítette az F1-et a Red Bull, de Daniel Ricciardo nem hagyta, hogy a hazai közönség előtt bemutatózó Max Verstappené legyen a főszerep - az alábbi videóban David Coultharddal együtt szórakoztatják a rajongókat:

What he lacks in talent, he makes up for in enthusiasm #danielricciardo #redbullracing #redbull #f1 #formula1 #formulaone

Daniel Ricciardo (@dr3fans) által megosztott bejegyzés,

Rosberg sűrű hétvégéje: az új FE-autó után Emily Ratajkowskit is elvitte egy körre

A 2016-os F1-es világbajnok a Formula-E berlini fordulóján járt hétvégén, ahol több feladatot is ellátott, ezt pedig természetesen legújabb vlog-bejegyzésében foglalta össze:

Vernay behúzta második sikerét, Michelisz csak tesztelt

Jean-Karl Vernay nyerte a WTCR zandvoorti fordulójának harmadik versenyét, amelynek a pole-ból vághatott neki - a rajtját ugyan egy ideig vizsgálták, de végül nem büntették, így pedig végig vezetve, különösebb gond nélkül hozta be az Audit az első helyen. A dobogóra még Rob Huff és Frédéric Vervisch állhatott fel, a magyaroknak pedig ezúttal sem jött ki a lépés: Szabó Zsolt már az első körben ütközött Tom Coronellel és véget ért a futama, Nagy Norbert a 17. helyen ért célba, Michelisz Norbert pedig a többi Hyundaihoz hasonlóan csak tesztelt, végül két kör hátrányban a 22. helyen iratkozott fel az eredménylistára.

Vernay ezzel idei második győzelmét szállította, a pontversenyben pedig az ezúttal hatodikként célbaérő Yann Ehrlacher vette át a vezetést.

A harmadik futam végeredménye:

wtcr3

Videó: így forgatta a Renault-t Hülkenberg Franciaországban

Saint-Raphael utcáin bemutatózott a Renault német F1-es pilótája:

TCR Europe: Tassi Attila óriási csatában lett negyedik - videó

A vasárnapi dobogós helyezés után a hétfői második futamon is minden esélye megvolt a legjobb három közé kerülésre Tassi Attilának a TCR Europe zandvoorti fordulójában, de végül óriási küzdelemben lemaradt erről. A fiatal magyar pilóta előbb honfitársát, Nagy Dánielt gyűrte le, majd fokozatosan a többieket is, az utolsó pár körben a harmadik helyért harcolt, de végül nem tudta maga mögé utasítani Danny Kroest - ugyan az utolsó körben egy pillanatra elé került, de kanyarokon keresztül kerék a keréken haladtak és Tassi végül leszaladt a pályáról, így be kellett érnie a negyedik pozícióval.

A futamot egyébként senkitől sem zavartatva nyerte a másik Hondával Files, Nagy Dániel a kilencedik, Jedlóczky Márk pedig a tizenharmadik helyen zárt. A verseny visszanézhető:

Verseny lakókocsikkal: Verstappen és Ricciardo megküzdött egymással

A két Red Bull-pilóta zandvoorti meccse:

WTCR: Megvan az első Peugeot-győzelem, Michelisz és minden Hyundai esélytelen volt

Michelisz Norbert a 26. helyről indult és a 23. helyen zárt a WTCR zandvoorti fordulójának második futamán, mert hárman is kiálltak vagy kiestek előle - szemmel láthatóan nem erőltette a tempót, a pontszerzés teljesen reménytelen volt és a BoP kiegyensúlyozásának érdekében fontos volt, hogy ne fusson túl gyors köröket. A legjobb Hyundai a 16. helyen zárt Thed Björk színeiben, míg a versenyt Aurelien Comte nyerte, ezzel megszerezte a Peugeot első győzelmét - a legjobb magyar ezúttal Szabó Zsolt lett, aki a 17. helyre hozta be a Seatot, Nagy Norbert pedig a 20. helyet szerezte meg.

A harmadik futam 16:35-kor kezdődik majd - íme a második verseny végeredménye:

zandvoort_r2

Hangolódjunk: így zajlott a tavalyi Monacói Nagydíj

A 2017-es futam összefoglalója a "megtekintés a Youtube-on" szövegre kattintva indul: